Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EC zet rem op consolidatie telecommarkt

13 juli 2000 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Met het blokkeren van de voorgenomen fusie tussen Worldcom en Sprint heeft de Europese Commissie een halt toegeroepen aan de voortdurende consolidatie op de telecommarkt. Maar zodra het nieuws bekend werd dienden zich nieuwe kopers aan.

Slechts enkele keren is in het kader van antitrust-activiteiten een fusie afgeketst door toedoen van toezichthouders in Brussel. De mislukte aankoop van Sprint door Worldcom is de eerste maal dat twee bedrijven die hun oorsprong hebben buiten de Europese Unie, in dit geval de Verenigde Staten, zijn tegengehouden door de EU. Tegelijkertijd besloot ook het Amerikaanse ministerie van Justitie de fusie aan te vechten.
Zowel de actie van de Europese toezichthouders als die van het Amerikaanse ministerie van Justitie hadden tot doel ondermijning van concurrentie op de telecommarkt te voorkomen. Voor de EU gold als doorslaggevend argument de overheersende positie die Worldcom en Sprint samen zouden innemen op de markt voor wereldwijde Internetdiensten. De Amerikaanse autoriteiten zijn gekant tegen het dreigende overwicht op de markt voor lange-afstandstelefonie in de Verenigde Staten.

Hindernis

Hoewel met het verbod op de fusie de voortdurende consolidatie op de telecommarkt een tijdelijk halt is toegeroepen, zijn alle betrokken partijen alweer in beweging gekomen om mogelijke nieuwe combinaties te vormen. Zo is Deutsche Telekom, dat al eerder in de race was om Sprint te kopen, opnieuw in beeld gekomen. Tot aan het afketsen van de Worldcom-Sprint-fusie leek het erop dat Deutsche Telekom vaste voet aan de grond wilde krijgen in de Verenigde Staten door KPN-partner Qwest Communications te kopen. Ook voor andere internationale telecombedrijven, zoals France Telecom en NTT, die marktaandeel willen kopen in de Verenigde Staten liggen er nieuwe kansen.
De eerste hindernis doemt echter al op voor Deutsche Telekom. Dertig Amerikaanse senatoren hebben hun bezorgdheid uitgesproken over een mogelijk bod op Sprint. In een gezamenlijke brief wijzen zij op een bepaling in de Amerikaanse wet, die verbiedt dat Amerikaanse bedrijven overgenomen worden door bedrijven die voor meer dan 25 procent in handen zijn van een buitenlandse regering.

Meer over

Fusies

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs