Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Flexwet: waar gáát het over? (Mark Plekker)

04 juni 1998 - 22:00AchtergrondCarrière
Mark Plekker
Mark Plekker

Minister Melkert is apetrots. Hij heeft zijn wet Flexibiliteit en Zekerheid met groot politiek vakmanschap door beide kamers weten te loodsen. Op 1 januari 1999 is de Flexwet van kracht.

Maar, waar gáát het over? Hebben we het over flexibiliteit of over zekerheid? Een aantal jaren geleden was ik redacteur arbeidsmarktzaken voor Computable. Uit die tijd herinner ik mij dat de automatisering een bijzonder ondoorgrondelijke wereld is, daar waar het de kwestie tijdelijke contracten betreft. Freelancers lagen constant overhoop met fiscus en Gak. Detacheerders kregen te maken met forse navorderingen van beide instanties. Automatiseerders zaten jaar in jaar uit op kort lopende contracten bij een en hetzelfde bedrijf. Dat zag er zeer flexibel uit.
Maar wat betekent nu die flexwet voor de IT-branche. Ik heb het sterke vermoeden dat de doelstelling van de flexwet van Melkert niet zo zeer het flexibiliseren van de arbeid betreft als wel het inperken daarvan. Gelukkig helpt arbeidsmarktredacteur mr. M. Couzy – niet de eerste de beste kan ik u verzekeren – mij in dit nummer van Computable (zie pagina 11) uit de brand.
De wet moet juist voorkomen dat werknemers, ook in de automatisering, niet eindeloos aan het lijntje mogen worden gehouden met tijdelijke arbeidscontracten.
Flexwerken mag, maar er moet aan het einde van de tunnel zicht zijn op een meer solide basis: het vaste arbeidscontract. Zekerheid.
"Nu, dan verlengen we de contracten toch gewoon niet," hoor je de flex-ondernemers al denken. Daarmee is de flexwerker dus niet geholpen. Gelukkig voor automatiseerders is er de komende jaren zoveel werk voor handen dat er voldoende flex-werkgevers te vinden zijn die maar al te graag tijdelijk met automatiseerders in zee gaan.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs