Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland haalt softwarepatenten van EU-agenda

17 februari 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Nederland moet voorkomen dat de Europese Ministerraad op korte termijn het wetsvoorstel voor softwarepatenten goedkeurt. De ministers moeten wachten of het Europees Parlement de hele procedure opnieuw wil doen.

Microsoft dreigt Denen met vertrek Navision
Bill Gates heeft in november gedreigd de Deense crm- en erp-fabrikant Navision te verplaatsen naar de VS, als de EU dwarsligt bij de bescherming van intellectueel eigendom. Dat meldde de Deense financiële krant B�rsen afgelopen dinsdag. “Wil ik mijn ontwikkelcentrum in Denemarken houden, dan moeten de intellectuele rechten duidelijk zijn. Zo niet, dan verhuis ik naar de VS, waar ik die rechten kan verdedigen”, zei Gates volgens de krant tegen een Deense officier van Justitie die aanwezig was bij de ontmoeting tussen Gates en de Deense premier Anders Fogh Rasmussen.
Zeer tegen de zin van staatssecretaris van Economische Zaken Karien van Gennip kreeg vorige week donderdagavond een door de SP ingediende motie net voldoende steun. Met 71 stemmen voor en 69 stemmen tegen werd Van Gennip opgedragen het softwarepatentvoorstel in Brussel van de agenda te halen.
Van Gennip gaf tijdens het debat geen duimbreed toe. Zij vindt dat het via een motie tegenhouden van de formele goedkeuring van het softwarepatentvoorstel door de Raad van Ministers het Luxemburgse EU-voorzitterschap teveel aan banden legt. “Zo komt Brussel niet tot goede procedures.”

Herstart

Ze was het wel met de Tweede-Kamerleden eens dat Luxemburg de zaken niet op de spits moet drijven. Onzeker was op dat moment nog of het ontwerp op de agenda stond van de Economie-ministers, die elkaar gisteren in Brussel zouden ontmoeten. “Het lijkt mij niet getuigen van wijsheid als de Luxemburgse voorzitter het agendeert.”
Diezelfde dag zou ook de eerste gelegenheid zijn dat het Europees Parlement kan verzoeken om een herstart. Eenmaal goedgekeurd door de ministers, is een herstart echter niet meer mogelijk. De motie in de Tweede Kamer voorkwam de mogelijke botsing.
Het initiatief voor de motie kwam, net als twee weken geleden, van het Tweede-Kamerlid van de SP Ada Gerkens. Toen haalde haar verzoek net niet het benodigde aantal stemmen. Nu net wel. Gerkens: “Voor het eerst in de geschiedenis van de Europese Unie wordt de vraag om een herstart in stelling gebracht. Nederland moet die procedure niet belemmeren.”
Volgens CDA-vertegenwoordiger Jos Hessels doorkruist deze motie het werk van de Europese Unie. “De Tweede Kamer is daarnaast nooit in meerderheid tegen het patentwetsvoorstel geweest.”
Het Nederlandse parlement is niet het enige dat in opstand kwam. In Spanje werd in dezelfde week een motie aangenomen die de regering vraagt nee te zeggen tegen het Raadsvoorstel. Die motie kwam van Jordi Guillot, lid van de Spaanse Senaat en voorzitter van de Senaatscommissie Informatie- en kennismaatschappij.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer: DigiD blijft Nederlands

    Data & AI

    Spoelstra Spreekt: Aangeklaagd

    Overheid

    Overheid wist bijtijds van verkoop Solvinity (DigiD), verzuimde in te grijpen

    Data & AI

    CDA waarschuwt voor gevaren snelgroeiende ai‑agent OpenClaw

    Governance & Privacy

    AP nu ook zelf dupe van datalek

    Overheid

    Coalitieakkoord oogst lof in techsector: ‘Eindelijk digitale ambitie’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs