Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Daimler Benz ziet af van meerderheidsbelang CGS

18 januari 1996 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

PARIJS – Cap Gemini Sogeti, de op één na grootste IT-dienstverlener van Europa en grootaandeelhouder van het Nederlandse Cap Volmac, krijgt een duidelijker structuur. Het nieuwe jasje waarin de onderneming wordt gegoten, moet leiden tot een efficiëntere en slankere organisatie. Bovendien wordt er gesleuteld aan de financiële structuur.

De onderneming krijgt een kapitaalinjectie van 2,1 miljard franse frank (700 miljoen gulden). De drie voornaamste aandeelhouders, Daimler Benz (via dochter Debis), de Franse holding CGIP en oprichter Serge Kampf, leggen daarvoor de middelen op tafel.
Daimler Benz zal geen gebruik maken van de optie om de meerderheid in de onderneming te verwerven. De Duitsers hadden daartoe de mogelijkheid tot eind januari, maar zouden dan een prijs hebben moeten betalen die ver boven de huidige beurskoers ligt. Tussen 1992 en 1994 leed Cap Gemini Sogeti verlies. Bovendien zou Daimler Benz dat op zijn beurt weer wordt gecontroleerd door Deutsche Bank, op problemen stuiten in de Verenigde Staten. De Amerikaanse bankwet staat banken toe maximaal een kwart van de aandelen in een onderneming te bezitten. Cap Gemini Sogeti zou dan niet meer in Amerika actief kunnen zijn.

Van 34 naar 25 procent

In plaats van de meerderheid te verwerven verminderen de Duitsers hun aandeel van 34 procent naar iets onder de 25 procent. Wel zal Daimler Benz 900 miljoen franse frank van de 1,2 miljard die het in warrants – een soort opties – hield, omzetten in aandelenkapitaal. Dit verlicht de schuldenlast. CGIP pompt eenzelfde bedrag in de onderneming, terwijl Serge Kampf voor 300 miljoen mee doet. In de nieuwe opzet krijgen zowel Daimler Benz als CGIP ieder iets minder 25 procent van de aandelen, terwijl oprichter Serge Kampf ongeveer 20 procent houdt. De resterende 30 procent komt bij het beleggende publiek.
Besloten is Cap Gemini Sogeti samen te laten gaan met de controlerende houdstermaatschappij Sogeti. Deze fusie leidt tot een nieuwe houdstermaatschappij die de controle heeft over de bedrijven uit de Cap Gemini Sogeti groep en de adviespoot Gemini Consulting. Dit laatste bedrijf wordt dus geïntegreerd in de nieuwe onderneming.
Serge Kampf moet de onderneming, die hij meer dan 30 jaar heeft geleid, omvormen tot een onderneming met een sterkere vermogenspositie, die gesteund wordt door krachtige industriële partners. Zowel IT-expertise als consultancy (via Gemini) zijn in de onderneming vertegenwoordigd. Met deze transformatie hoopt men de Amerikaanse concurrentie op afstand te houden. De samenwerking met Debis Systemhaus, marktleider in Duitsland op gebied van IT-diensten en -systemen, wordt bestendigd. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs