Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-subsidie Europa deugt niet

13 januari 2006 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Hans Sassenburg vindt dat het Europese subsidieprogramma voor ict niet deugt. Als kenner van (het gebrek aan) softwarekwaliteit meent hij dat al het geld hiernaartoe moet en niet naar versnipperde onderzoeksvelden.

Vorige week is ir. Hans Sassenburg gepromoveerd aan de Rijksuniversiteit Groningen op een methode om het juiste moment te bepalen waarop software voldragen is en vrijgegeven kan worden voor gebruik. Gedurende zijn studie is hem eens te meer gebleken dat er veel slechte software wordt afgeleverd, wat tot grote economische schade kan leiden. Verschillende autofabrikanten hebben bijvoorbeeld al voertuigen terug moeten halen als gevolg van softwaregebreken. De directe schade voor Mercedes vorig jaar op dit vlak bedroeg een miljard euro.

Hij vindt dat ook dat er veel aan gelegen moet zijn om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van software dramatisch verbetert. Europa is erop gespitst de ict-achterstand op de VS in te halen. Het hele continent moet trouwens meer aan innovatie doen. In april 2005 heeft de Europese Commissie daarom besloten in totaal 73 miljard euro uit te trekken voor vernieuwend onderzoek. Dit heet het Zevende KaderProgramma, begint in 2007 en heeft een looptijd van zeven jaar. Ict is een van de negen thema’s. Hiervoor staat 12,7 miljard euro gereserveerd.“

Alle programmavoorstellen zijn gericht op het verbeteren van operationele efficiëntie. Bovendien zijn ze versnipperd over tal van onderwerpen. Je zou een fors deel van dat geld moeten gebruiken om te zoeken naar technologische doorbraken op het gebied van het voortbrengingsproces van software. Stel je eens voor wat je met al dat geld kunt doen. Je zou 1280 toponderzoekers zeven jaar lang heel gericht op dit onderwerp aan het werk kunnen zetten tegen een salaris van 100.000 euro en dan nog 25 procent overhead kunnen bekostigen. Het zou me bijzonder teleurstellen als daar geen oplossing uitkomt; waarschijnlijk lukt het al met 200 topwetenschappers”, stelt Sassenburg.

Of er wel zoveel toppers zijn? “Wereldwijd denk ik dat je een heel eind komt, maar dat is wel een punt van zorg”, antwoordt hij. Overigens vindt hij dat dezelfde kritiek opgaat voor het Nederlandse subsidieprogramma Jacquard, dat is gericht op Software Engineering. Europarlementariërs van CDA, PvdA en VVD hebben niet gereageerd op dit idee.

Zie ook pagina 16

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Data & AI

    Kort: EU-regeldruk leidt tot id-hub, Gartner verwacht groei wereldwijde it-bestedingen (en meer)

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs