Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Meer interesse voor onderzoek

17 maart 2006 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Koen Stegeman
Koen Stegeman

Kleine bedrijven weten de weg naar onderzoek op het gebied van informatiebeveiliging beter te vinden sinds de introductie van innovatievouchers.

Met het bedrag van 7500 euro kun je geen serieus onderzoek doen”, zegt Bart Jacobs, hoogleraar computerbeveiliging aan de Radboud Universiteit Nijmegen. “Toch zijn ze wel degelijk nuttig doordat ze leiden tot verrassende nieuwe contacten.” Bij de onderzoeksgroep van Jacobs, waar onder meer onderzoek plaatsvindt naar de beveiliging van Java-programma’s en cryptografie, hebben zich drie bedrijven met vouchers gemeld. Jacobs: “Het blijkt dat deze bedrijven juist door die vouchers rond zijn gaan kijken naar wat zij bij ons aan de universiteit konden vragen.”

Dat de contacten er zijn, is natuurlijk leuk. Maar vinden de mkb-bedrijven uiteindelijk wat zij zoeken? Is de Radboud Universiteit Nijmegen zelf bijvoorbeeld voldoende uitgerust om het mkb te bedienen met kennis op het gebied van informatiebeveiliging? “In principe niet”, erkent Jacobs. “Hoewel wij er wel wat aan proberen te doen via initiatieven als LaQuSo (zie www.laquso.nl, red.). Je moet begrijpen dat wij aan de universiteit, voor wat betreft ons onderzoek, vooral worden afgerekend op aantallen publicaties en op hoeveelheid externe financiering die we binnenbrengen. Verder is het niet onze directe taak om voor het mkb te werken. Als we het fundamentele onderzoek voor de lange termijn verwaarlozen, breekt dat ons als onderzoeksinstelling op.”

MKB sneller Voor sommige mkb-bedrijven zou de innovatieve hulp vanuit de wetenschap veel te traag verlopen. Jacobs heeft daar begrip voor, maar kan geen beterschap beloven. “Het bedrijfsleven, en het mkb in het bijzonder, heeft een veel kortere cyclus

Moeten universiteiten hun leven beteren om het mkb beter te kunnen bedienen? Jacobs vindt van niet. “Vaak wordt er geroepen: universiteiten moeten dingen doen die het bedrijfsleven wil. Mijn reactie is dan: wat wil het bedrijfsleven dan? Het bedrijfsleven heeft geen coherente agenda. Er wordt veel op de korte termijn gewerkt. Daar kan ik geen verantwoord wetenschapsmanagement op baseren.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs