Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP ontdooit viruswurger

09 december 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP haalt zijn viruswurger uit de ijskast en brengt het begin komend jaar uit. De software, ontwikkeld in de HP Labs te Bristol (Groot-Brittannië), beperkt de spreiding van virussen en wormen.

  
HP brengt de viruswurger van zijn onderzoekers Matt Williamson (links) en Jonathan Griffin toch op de markt.
De ‘virus throttling’-applicatie houdt de netwerkconnecties in de gaten van de computers waarop het draait. De software let daarbij zowel op het aantal verbindingen en pogingen als op de doeladressen en het bereik daarvan. Hierbij hanteert het waarden en instellingen die passen bij bepaalde rollen van computers, zoals mail- of databankserver.
“De Nimda-worm probeerde contact te krijgen met wel vierhonderd nieuwe computers per seconde, terwijl een computer bij normaal functioneren slechts enkele verbindingen per seconde legt. Die verbindingen betreffen bovendien vaak computers waar recent nog communicatie mee is geweest, bijvoorbeeld een mailserver”, legde HP-onderzoeker Matt Williamson in mei vorig jaar al uit aan Computable.

Afknijpen

Indien bepaalde ingestelde grenzen worden overschreden, knijpt de software de verbindingen geleidelijk af. Dit betreft niet de netwerkverbinding zelf, maar de verdachte pakketten in kwestie. De pakketten gaan in eerste instantie niet verloren, maar worden vertraagd. Wanneer het verdachte gedrag ineens ophoudt, kan het dus een uitzondering en niet een concreet gevaar zijn, waarna de opgehouden pakketten alsnog worden doorgelaten.
De software herkent virussen en wormen niet, maar reageert op het gedrag van computers. De applicatie dient daarmee twee doelen: de verspreiding van plagen vertragen en systeembeheerders tijd geven om op te ruimen en gaten te dichten. De viruswurger is doelbewust niet gekoppeld aan antivirussoftware, aldus onderzoeker Williamson en zijn collega Jonathan Griffin. HP heeft wel een relatie met antivirusleverancier Symantec, die het nu wil uitbreiden. Dit betreft niet de viruswurger, maar de meelevering van Symantecs software op HP’s pc’s.

IJskast

Eind augustus dit jaar werd bekend dat HP zijn viruswurger, die het in mei vorig jaar al aan de pers toonde, in de ijskast schoof. Dit nadat HP de software begin 2004 bredere bekendheid gaf op de RSA-beveiligingsbijeenkomst in Amsterdam. De opgegeven reden was dat het de computerproducent aan middelen ontbrak om de software te implementeren op Windows. Dit zou komen doordat HP geen toegang heeft tot de broncode van Microsofts marktdominante – en veelgeplaagde – besturingssysteem.
Deze horde is nu genomen, want HP brengt de software begin komend jaar uit voor zowel zijn Procurve-netwerkapparatuur als zijn Proliant-servers, die Windows 2000 of 2003 draaien. De software doorloopt nu compatibiliteitstesten bij HP. Hetzelfde geldt voor een desktopuitvoering, die later in 2005 moet uitkomen. De HP Labs te Bristol hadden in mei vorig jaar al uitvoeringen draaien op Unix-variant HP-UX en Linux. Het is vooralsnog onbekend of en zo ja, wanneer die uitkomen.< BR>

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai en sdr: de nieuwe zintuigen voor een tijdloze werkelijkheid

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Drie keer vallen

    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersysteem: de ClickShare Hub

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    de boot gemist. that ship has sailed, ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland moet meer innoveren, ai vooral gebruikt om juniorbanen te snoeien (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs