Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft en Cisco bundelen krachten in netwerkbeveiliging

28 oktober 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Microsoft en Cisco gaan hun initiatieven voor de bestrijding van computervirussen op netwerkniveau bundelen. Doel is de beveiligingssystemen van verschillende fabrikanten tot een effectiever geheel te smeden.

In hun doelstelling hadden het NAP-voorstel (Network Access Protection) van Microsoft en het door Cisco voorgedragen NAC (Network Admission Control) al een heleboel gemeen. Beide systemen laten computers pas toe tot het netwerk als deze aan bepaalde vooraf gestelde minimale beveiligingseisen voldoen. Doel van deze werkwijze is de verspreiding van virussen via het bedrijfsnetwerk in de kiem te smoren. Daarnaast krijgen netwerkbeheerders meer controle over de beveiliging van het gehele netwerk. Als het antivirus-programma niet van de laatste virusdefinities voorzien is of recente en cruciale lapmiddelen in de software ontbreken wordt zo’n computer voor reparatie in een afgeschermd gedeelte van het netwerk geparkeerd.

Samenwerken

In de uitwerking van deze werkwijze zaten veel verschillen. Microsoft en Cisco gaan elkaar toegang geven tot de programmeercode van beide systemen. Microsoft gaat het netwerkprotocol dat Cisco in zijn voorstel gebruikt uitgebreid bestuderen. Cisco zet de loep op de api’s van Microsofts clientsoftware voor computers en servers. Ook zullen zij api’s en protocollen op elkaar afstemmen. Doel is dat afnemers in de toekomst naar believen onderdelen uit beide systemen door elkaar kunnen gebruiken.
Cisco had overeenkomsten gesloten met fabrikanten van antivirussoftware als Trend Micro, Symantec, Mc Afee en CA. Het voorstel van Microsoft wordt naast deze groep ook ondersteund door een flink aantal alternatieve aanbieders van netwerkapparatuur. Trend Micro heeft al laten weten blij te zijn met de bundeling van krachten, omdat het bedrijf niet twee standaarden hoeft te volgen. Ook veel afnemers zouden blij zijn met deze koerswijziging, omdat zij nu hun geld op één paard kunnen inzetten. Halverwege 2005 komt Cisco met een eerste versie van NAC. Bedrijven moeten nog meer geduld hebben voor Microsofts NAP. < BR>

Meer over

Cisco-technologie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs