Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Visa ontwikkelt Javatechniek voor chipkaart

07 augustus 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Creditcard-maatschappij Visa gaat Java-technologie toepassen in chipkaarten. Deze zijn met Java uitgerust goedkoper en veiliger, zo verwacht Visa.

Visa experimenteert op dit moment volop met elektronische beurzen. Om een standaard te hebben waarmee banken, winkeliers, scholen en ziekenhuizen, zonder al te veel technische problemen aan de slag kunnen, kiest Visa voor Java.
De nieuwe chipkaart krijgt een multifunctioneel karakter. Met de traditionele technologieën, die meer geheugen vergen, is dit alleen tegen hoge kosten te realiseren. Naast software-applicaties voor de elektronische beurs, werkt Visa samen met partners aan software voor onder andere elektronisch zakendoen en elektronisch bankverkeer.
De Java-kaart, waar nu voor gekozen is, bevat een chip met een besturingssysteem, een Java Virtual Machine, class libraries (bibliotheken met software-onderdelen die door meerdere toepassingen gebruikt worden) en de verschillende Java-applicaties. In de zomer van 1998 start Visa met het eerste proefproject met de Java-kaart. Ook Siemens en Sun spannen samen om een Java-kaart op de markt te krijgen. De elektronische beurs is in opmars en Visa verwacht dat hiermee de markt voor chipkaarten enorm zal groeien, ook voor andere toepassingen. Slechts 5 procent van de PC-gebruikers is bereid om zijn creditcard-nummer over Internet te sturen.

Veilig protocol

Daarom werkt Visa samen met concurrent Mastercard aan de veiligheidsstandaard SET (Secure Electronic Commerce). Volgens Robert Littas, senior vice president fraud management bij Visa, duurt het waarschijnlijk nog wel een jaar of vijf voordat consumenten vertrouwen krijgen in de veiligheid van Internet. Littas: "Niet alleen de technische garanties zijn belangrijk, maar vooral het vertrouwen dat consumenten in die garanties hebben, bepaalt of mensen er in geloven."
Littas zegt de fraude met kaarten onder controle te hebben, maar constateert bij grensoverschrijdend betalingsverkeer een relatief hoog fraudepercentage. "Normaal constateren wij in 0,08 procent van de creditcard-transacties fraude. Bij gebruik van een creditcard in een buitenland is de kans op oneigenlijk gebruik vier keer zo hoog", aldus Littas. Tot slot merkt de Visa-man op dat de huidige SET-standaard vele jaren van veilig financieel verkeer op Internet mogelijk maakt. Aangezien de technologische ontwikkelingen niet alleen snel gaan bij fraudebestrijders, maar ook bij fraudeurs, mag deze uitspraak met een forse korrel zout genomen worden.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs