Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Boxtel laat deur open voor hackers

02 juni 2005 - 22:00AchtergrondSecurity & Awareness
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Er is hoop voor hackersbijeenkomst “What the Hack”. De gemeente Boxtel staat nu welwillend tegenover de concentratie van computerhackers. Gisteren spraken organisatie en gemeente over de vergunningsaanvraag.

Een paar weken geleden nog leek de gemeente het vierjaarlijkse computerevenement te willen verbieden. Stichting Hal, organisator van Whatthehack, ontving begin mei een waarschuwing van Boxtels burgemeester Jan van Homelen. Die vreesde voor de openbare orde en de veiligheid door het meerdaagse computerkamp op landgoed Velder in Liempde, een dorp in de gemeente.
De hackersorganisatie schakelde prompt een advocaat in om bezwaar aan te tekenen tegen de weigering. “We organiseren deze conferentie al sinds 1989. Van enige verstoring van de openbare orde is nooit sprake geweest.”

Waarschuwing

De gemeente raakte de afgelopen weken overstelpt met vragen van onder meer de internationale media. De gemeentewoordvoerder: “We hebben aardig wat journalisten te woord gestaan.”
Volgens hem is de eerste brief van Van Homelen uit zijn context gehaald. “Whatthehack had gewoon nog geen aanvraag ingediend voor een vergunning. Die brief moet je zien als waarschuwing.” Hij wijst erop dat Whatthehack pas een week later vroeg om een vergunning. “Voor de behandeling daarvan staat acht weken.” Volgens het nieuwsblad voor Boxtel, Liempde, Esch en Gemonde, ‘Brabants Centrum’, wil de burgemeester onder meer een politierapport bestuderen waarin activiteiten van hackers worden beschreven.
Een van de organisatoren van de bijeenkosmt, ict-beveiligingsspecialist Rob Gonggrijp, is blij met de mildere opstelling van de gemeente. Echt gerust is hij er nog niet op. “Het is maar net hoe je de eerste brief leest.” De organisatoren kijken daarom ook naar alternatieven. “Niet laten doorgaan is nadrukkelijk een van de opties – de tijd begint te dringen.”
Gonggrijp is nog steeds verbaasd over de oorspronkelijke weigering van de gemeente Boxtel. “Er vinden geregeld evenementen plaats met duizenden bezoekers, en wij voldoen met liefde aan de nodige voorwaarden. Om What The Hack niet door te laten gaan, moeten er echt problemen verzonnen worden. Dat zou gemeen zijn, en overheden zijn nooit gemeen, dat is algemeen bekend.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Security & Awareness

    Naar binnen via de ventilatie

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    Security & Awareness

    Aandeel cybersecurity binnen de ict-bestedingen stijgt

    Data & AI

    Securitywereld vraagt VS om exportverbod op Anthropic-modellen terug te draaien

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs