Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

Open source beveiliging

19 mei 2005 - 22:00AchtergrondSoevereiniteit
Guy Kindermans
Guy Kindermans
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De inzet van oss (open source software) voor bedrijfskritische toepassingen zal niemand meer verbazen. Van oss voor beveiligingsdoeleinden kijken mensen waarschijnlijk nog wel op.

Voor het Duitse Astaro is het gebruik van oss voor beveiliging ook al een uitgemaakte zaak. “Op dit moment lopen er al meer dan vijfhonderd os-projecten voor beveiligingssoftware”, aldus Jon Friedmann, vice-president product marketing bij Astaro. Dat varieert van software voor toegangscontrole via encryptie en inhoudbeveiliging (anti-x) tot beheertoepassingen en veilige bouwstenen (kernels en dergelijke).

Grote techneut

Het model van ‘gratis software, betaalde ondersteuning’ maakt dat een bedrijf als Astaro een open product als Snort (een ‘intrusion detection’ systeem) tot een commercieel haalbaar project kan uitbouwen. Snort is opgebouwd door technologie-enthousiastelingen, stelt Friedmann, maar je moet al een even grote techneut zijn om het naar behoren te gebruiken. Astaro heeft Snort dan ook voorzien van een gemakkelijkere gebruikersinterface, een mechanisme voor opwaardering, bijkomende faciliteiten om het tot een systeem voor inbraakpreventie uit te bouwen en de nodige ondersteuning.
Voor Friedmann is ‘Astaro enhanced open source development’ een voorbeeld van het nieuwe bedrijfsmodel, waarbij zijn onderneming de minder opwindende maar noodzakelijke activiteiten als onderhoud voor haar rekening neemt. De doorlopende ‘cutting edge’ productontwikkeling blijft buiten het bedrijf in de open gemeenschap, waarna Astaro uit dat aanbod selecteert wat het nodig heeft voor de verdere uitbouw van zijn product.
Dit is mogelijk omdat het bedrijf zijn eigen ontwikkelingen de structuur van middleware geeft, waar nieuwe modules kunnen worden ingeplugd. Wat de onderneming zelf verbetert, brengt ze terug in de gemeenschap, terwijl het eigen werk (zoals de gebruikersinterface) eigen bezit blijft.

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    Soevereiniteit

    Vraagtekens over soevereine SAP-cloud Defensie

    Cloud & Infrastructure

    Waarom het Nederlandse bedrijfsleven cloudinfrastructuur met soevereiniteit nodig heeft

    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale autonomie: wat is het verschil?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs