Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IP-carrier Ipergy gaat Europese isp’s bedienen

27 april 2000 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Erik Vlietinck
Erik Vlietinck

Het Amerikaanse Cable & Wireless en het Franse Isdnet gaan hun krachten bundelen in de eerste pan-Europese IP-carrier die over een 2.5 Gbps backbone beschikt. Het bedrijf Ipergy bouwt faciliteiten voor asp’s en isp’s in Amsterdam, Parijs, Brussel, Londen, Madrid, Milaan en Frankfurt. Het centrale beheer wordt geregeld vanuit het Network Operations Centre (NOC) in Brussel, waar Ipergy momenteel een controlekamer bouwt.

Isdnet,de tweede grootste Franse IP-carrier, richtte eind vorig jaar Ipergy op. Dit Franse bedrijf had geen duidelijk businessplan, maar wel erg ambitieuze ideeën. Het had in december 1999 één grote Internetdienstverlener (isp) als klant: Liberty Surf, Frankrijks grootste gratis aanbieder van informatie op Internet.
In maart van dit jaar besloot Cable & Wireless om een een belang van 51 procent te nemen in Ipergy. Cable & Wireless heeft in tegenstelling tot Isdnet wel een duidelijke en wereldomvattende strategie. Dat kwam meteen tot uiting in de aankondiging van Ipergy-ceo Jean-Luc Nahon, die meedeelde dat het bedrijf onder druk van Cable & Wireless streeft naar 15 miljoen euro inkomsten in het eerste jaar en een groeicijfer van 15 procent op jaarbasis. "We zullen ons best doen, want we beschikken nu over een echt business plan waaraan we ons moeten houden."

Glasvezel

Ipergy’s backbone is rechtstreeks aangesloten op de overzeese IP-glasvezel van Cable & Wireless, waardoor Europese klanten kunnen beschikken over directe wereldwijde verbindingen. Hierdoor past Ipergy perfect in de strategie die Cable & Wireless onder leiding van David Sexton heeft uitgestippeld: het leveren van IP-basisdiensten waarbij zorgvuldig wordt vermeden dat de klant Ipergy kan beschouwen als concurrent.
Vandaar dat het bedrijf zich beperkt tot het leveren van IP-infrastructuur met een paar extra diensten waaronder beveiliging. Verder levert het bedrijf Multiprotocol Label Switching (Mpls), een layer 2-technologie die uiteindelijk Frame Relay en ATM moet vervangen. Ten slotte wordt in elke grote stad een centrum gebouwd, en kunnen Ipergy’s klanten terecht voor IP over satelliet, waarbij het teleport center in Parijs rechtstreeks inhaakt op de kern van het netwerk.
Als toegevoegde waarde noemde Nahon nog het NOC in Brussel waar de klanten in hun eigen taal en meestal door iemand van hun eigen nationaliteit kunnen worden geholpen en een SS7 voice-over-IP integratiemogelijkheid waarmee telefonie via Internet binnen het bereik ligt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Data & AI

    Deloitte bundelt EMEA-activiteiten en investeert fors in ai en soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs