Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Malware mikt op mens

10 februari 2006 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Mark Nieuwenhuizen
Mark Nieuwenhuizen

De nieuwste Global Security Index van IBM meldt dat het aantal malware-aanvallen in 2005 is afgenomen. Bedrijven lijken de strijd tegen kwaadaardige software te winnen, maar de kwaadwillenden verschuiven hun aandacht naar de menselijke factor.

Volgens IBM wijst de afname van de aanvallen er niet op dat de beveiligingsproblemen voorbij zijn. De computerleverancier is er, net zoals vrijwel alle virusbestrijders, van overtuigd dat 2006 het jaar wordt van de gerichte aanvallen. Criminelen zijin er nu meer en meerop uit geld te verdienen aan het versleutelen en kidnappen van data of het afpersen van ondernemingen door middel van DoS-aanvallen. Daarbij richten zij zich steeds minder op lekken in besturingssystemen of applicaties om langs die weg binnen te komen. Juist de mens, die in veel gevallen immers de zwakste schakel is, wordt ‘ingezet’.

Uitgenodigd

Werknemers zullen volgens IBM het komende jaar dan ook vaker door criminelen worden verleid of uitgenodigd om – eventueel tegen betaling – programmaatjes te installeren die van binnenuit het systeem kunnen infiltreren. De snelle opkomst van het veelal succesvolle phishing, is daar volgens IBM het bewijs van. Het blijft dan ook nodig om gebruikers beter te instrueren en ze te trainen in het herkennen en ontwijken van de diefstal van bedrijfskritische data.

Volgens Charles Palmer, uitgever van Chief Security Officer Magazine zullen beheerders en gebruikers er daarbij rekening moeten houden dat steeds meer cybercriminelen vrouwelijk zijn en hun eigen methodes gebruiken. “Omdat ze in de minderheid zijn, zullen zij minder snel verdacht worden.”

Foute voorspellingen

Voorspellingen dienen, zoals altijd, met een korrel zout te worden genomen. Afgelopen jaar zijn enkele verwachte trends op beveiligingsgebied niet uitgekomen. Zo voorspelden experts eind 2004 in diverse rapporten, waaronder de Global Security Index van IBM, dat 2005 geplaagd zou worden door aanvallen op VoIP-systemen en pda’s, annex smartphones. “We dachten echt dat er veel en zware aanvallen op VoIP en handcomputers zouden zijn, maar dat bleek niet zo te zijn”, bekent de Amerikaanse IBM-beveiligingsdirecteur David Mackey.

De nieuwe editie van IBM’s rapport merkt op dat opsporings- en aftaphulpmiddelen voor VoIP bestaan, maar dat de dreiging afgelopen jaar – net zoals voor draadloze apparaten – licht was. “We moeten het wel in de gaten blijven houden; er is een toenemende variatie aan malware voor mobieltjes”, maant Mackey.

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs