Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Tussenpaus CA wil vooral vooruitkijken

27 mei 2004 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De tijdelijke baas van Computer Associates, Ken Cron, vindt dat het bedrijf genoeg gedaan heeft om het wantrouwen bij aandeelhouders of klanten weg te nemen. Dat bleek begin deze week in Las Vegas, waar Cron de jaarlijkse beurs opende.

Cron hield zijn eerste publieke optreden als CA-topman. “Ons onderzoek naar de financiële ongeregeldheden van enkele jaren terug is afgerond, waar nodig hebben we de structuur verbeterd.” Het bedrijf verleent alle medewerking aan het onderzoek door de Amerikaanse beurswaakhond. Die kijkt ook naar de onregelmatigheden in de boekhouding over het jaar 2000.
De onderzoeken en de aanhoudende kritiek op het financieel leiderschap in die periode leidde een maand terug tot het opzijstappen van Sanjay Kumar, op dat moment zowel topman als bestuursvoorzitter. Cron is de nieuwe ceo, bestuursvoorzitter is Lewis Ranieri.
Ken Cron was eerder baas van de computerspellentak van Vivendi, maar noemde zélf juist zijn ervaring als uitgever van het Amerikaanse it-blad CRN. “Ik heb dus een aardige kijk op dit bedrijf.”

Oordeel

Cron praatte maar kort over de financiële commotie. ‘De verbouwing is af, laten we het vooral hebben over de nieuwe plannen’, zo was zijn houding.
Europese en Aziatische klanten van Computer Associates zullen wat meer tijd nodig hebben om over hun wantrouwen heen te groeien. Dat denkt Henk Bouma, directeur van CA-Nederland. “In die twee regio’s neemt men meer tijd om een oordeel bij te stellen. Ik heb het topmanagement aangeraden bij sommige klanten op bezoek te gaan.”< BR> 
Veilig draadloos beheer
Computer Associates demonstreerde in Las Vegas een bèta van de beheersoftware voor draadloze netwerken. WSM (‘wireless site management’) gebruikt een usb-sleutel die onder meer het gebruik en dagelijks vervangen van encryptie-sleutels voor draadloze apparaten moet vergemakkelijken. Met die gegevens bepaalt de software ook welke vormen van toegang gebruikers krijgen. Yogesh Gupta, CA’s cto liep voor de demonstratie op en neer met een tablet-pc, die op de ene helft van het podium wél en op de andere helft géén toegang kreeg tot het netwerk. De afbakening was door een systeembeheerder ter plekke getekend op een gedigitaliseerde plattegrond van de zaal.
Linda Reino, ict-manager voor ziekenhuisorganisatie Universal Health Services: “Wij gebruiken WSM voor het afbakenen van toegang in een medisch hospitaal midden op een universiteitscampus. Als ik daar student was, zou ik allerlei pogingen ondernemen ons draadloze netwerk te gebruiken. Maar het gaat er juist om alleen ziekenhuismedewerkers toegang te geven tot bepaalde data, en dan enkel tot de gegevens die ze mógen hebben.”
Wanneer de software precies beschikbaar komt, wist Gupta niet. “Meestal is het drie tot zes maanden nadat we in bèta gaan.”


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Mislukte software-im­ple­men­ta­tie ontslaat klant niet van be­ta­lings­plicht voor licenties

    Security & Awareness

    Alle hens aan cy­ber­se­cu­ri­ty-dek

    Governance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Moeilijk te handhaven

    Data & AI

    Kort: Ai straks duurder dan ontwikkelaar, nieuwe index voor soevereiniteit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs