Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Technologie moet online kindermisbruik bestrijden!

22 december 2014 - 14:283 minuten leestijdAdvertorialSecurity & Awareness
Redactie Computable
Redactie Computable

Het is nu, anno 2014, 25 jaar geleden dat het internet op grote schaal in gebruik kon worden genomen. Internet is een van de grootste uitvindingen van onze tijd en het geeft toegang tot heel veel waardevolle informatie. Er is geen twijfel over dat internet een machtig middel is. Maar het kan ook gevaarlijk zijn omdat een doeltreffende handhaving van online veilig gedrag nog steeds relatief nieuw is.

Over deze blogger

Jeannine Peek is sinds november 2011 directeur van Dell Nederland. In deze functie is zij eindverantwoordelijk voor de gehele Nederlandse Dell-organisatie. Voor de overstap naar Dell was zij verantwoordelijk voor de fusie tussen uitzendbureaus Content en Unique die zij als directeur begeleidde. Daarvoor was Jeannine werkzaam in verschillende sales-functies bij Dell, Worldcom en KPN. Naast haar werk voor Dell is zij voorzitter van ICT Milieu.

Jeannine studeerde technische bedrijfskunde met als afstudeerrichting informatiekunde aan de Universiteit Twente.

Als moeder van twee kinderen ben ik me altijd bewust van de gevaren op internet waaraan mijn kinderen kunnen worden blootgesteld. Het is belangrijk dat de jongere generatie wereldwijd, waar mogelijk, een zo veilig mogelijke opvoeding krijgt.

Dell was een van de deelnemers aan de conferentie #WeProtectChildrenOnlinesummit die onlangs in Londen werd gehouden. Regeringsleiders en organisaties uit 50 landen waren hierbij aanwezig. Op deze conferentie werd vooral gesproken over oplossingen voor online kindermisbruik. Een onderwerp waarvan ik verwacht dat dat heel veel mensen aan het hart gaat.

Bij Dell ontwikkelen we producten die onder andere veilig internetgebruik mogelijk maken. We hebben een goede kennis van de wereldwijde security-markt, of het nou om bedrijfsnetwerken, het gebruik van mobile devices of internetten thuis gaat. We houden ons bezig met de meest complexe beveiligings- en compliance-problemen en frauduleus en onethisch gedrag op internet. De afgelopen 12 maanden hebben we dus onze kennis van de industrie op security-gebied kunnen inzetten als partner van WeProtect 2014. Samen willen we online kindermisbruik bestrijden.    

Oplossingen door technologie

Tijdens de conferentie werden door de verschillende partijen de resultaten van een jaar werk gepresenteerd. Naast Dell is ook onder andere Visa bezig geweest met de issues van identificatie en bescherming van slachtoffers van misbruik. Samen hebben we gekeken  hoe Visa’s huidige meetmethode om online frauduleus gedrag op te sporen kan worden toegepast op gesprekken door minderjarige kinderen in online chatrooms. De oplossing die we bedachten was een backend intelligence-systeem gekoppeld aan de databases van de centrale inlichtingendiensten. Zo kunnen we foto’s identificeren en verdere informatie op het spoor komen die door mogelijke pedofielen met de kinderen gedeeld wordt. Zo zouden kinderen online gewaarschuwd kunnen worden als blijkt dat ze te maken hebben met iemand die zich voordoet als iemand anders.

De reacties van de andere conferentieleden op ons voorstel was erg positief. En Dell zal meer initiatieven blijven ontwikkelen voor het verzamelen en opsporen van data om online kindermisbruik te bestrijden. In de praktijk blijken verschillende aanpakken om online kindermisbruik te bestrijden uiterst succesvol te zijn geweest. Ik wil graag nog even een initiatief in dezelfde trant benoemen: Sweetie; de creatie van Terre des Hommes, waarin een digitaal meisje van 10 in de chatroom vele pedofielen in de val liet lopen. Deze campagne haalde de wereldpers en zette het probleem op de kaart. Dat was een positieve ontwikkeling.  

Welnu, het jaar is zo goed als voorbij. Het is bijna Kerstmis en het is weer tijd voor wat ontspanning, bezinning en quality time met onze dierbaren. Ik wens u, namens Dell Nederland, een fijne Kerst en een heel gelukkig en gezond 2015! 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort KickstartAI verlengt samenwerking met oprichters, Dave Maasland verkoopt bedrijf aan Eset (en meer)

    Security & Awareness

    Hadrian vindt in recordtijd ernstige overheidslekken met goedkope ai

    Security & Awareness

    Cybersec Europe verwacht 75 na­ti­o­na­li­tei­ten in Brussel

    Zorg

    ChipSoft-ziekenhuizen bijna hersteld van ransomware-aanval

    Security & Awareness

    Inspectie ver­nie­ti­gend over beveiliging Clinical Diagnostics na datahack

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Of je krijgt een claim

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs