Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Betere beveiliging? U heeft het zelf in de hand.

29 mei 2018 - 15:283 minuten leestijdAdvertorialSecurity & RiskFujitsuFujitsu Technology Solutions
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het verwerken van gevoelige bedrijfsinformatie op mobiele apparaten vormt een risico voor elke onderneming. Uit onderzoek door IDC blijkt zelfs dat de meeste Europese it-beslissers security zien als belangrijkste rem op wijdverbreid tabletgebruik. Wat de vraag oplevert: hoe beveilig je als organisatie mobiele apparatuur?

Mobiele apparaten zijn makkelijk mee te nemen, waardoor ze snel gestolen wor­den of vermist raken op luchthavens, in cafés en in taxi’s. Hoe vaak lezen we in de krant niet over gelekte documenten, af­komstig van kwijtgeraakte laptops. Door­gewinterde aanvallers hebben meestal weinig moeite met het binnendringen van een notebook of tablet, waarvan de toe­gangscontrole vaak niet verder gaat dan een gebruikersnaam en een wachtwoord. Zelfs versleutelde data is niet altijd veilig als een device eenmaal fysiek in handen is van een potentiële datadief is. Daar­naast bevatten deze apparaten mogelijk opgeslagen wachtwoorden, die aanvallers de toegang kunnen verschaffen tot een vpn-verbinding of bedrijfsnetwerk.

Malware die binnendringt via spam, links op social media en kwaadaardige appli­caties vormt een groot gevaar buiten de grenzen van het bedrijfsnetwerk, waar werknemers vaak gratis en onbescherm­de wifi-netwerken gebruiken. Wifi-hacking en man-in-the-middle-aanvallen komen steeds vaker voor. Met dergelijke aanval­len kunnen hackers data-uitwisselingen ‘afluisteren’ en online sessies overnemen, inclusief de webmail. Medewerkers die vanuit een onbeschermde omgeving in­loggen op enterprise-systemen geven hierdoor hackers al snel toegang tot grote hoeveelheden vertrouwelijke data.

Veel organisaties staan werknemers toe om hun eigen apparatuur te gebruiken voor hun werk (in vaktermen: Bring Your Own Device (byod)). Ze hopen daarmee de productiviteit van werknemers te ver­groten én aantrekkelijk te zijn voor geta­lenteerde millennials. Al die ‘eigen’ appa­raten maken het er voor bedrijven echter niet veiliger op. Zeker niet als de gebrui­kers een lakse houding hebben betrekking tot security. Gebruiksgemak wordt vaak verkozen boven het regelmatig verande­ren van wachtwoorden of andere veilige procedures. Om de risico’s zoveel moge­lijk te beperken, is een goed uitgedacht byod-beleid – met de juiste tools en richt­lijnen rondom privacy, security en legal – een absolute noodzaak.

Hoe kan het management ervoor zorgen dat data op mobiele apparaten veilig blijft en beschermd is tegen ongeautoriseer­de toegang? Fujitsu Workplace Protect is een enterprise-grade security-oplossing in de vorm van een security suite. Deze regelt de authenticatie van gebruikers in Windows-omgevingen met PalmSecu­re-technologie, smartcards, vingerafdruk­ken en rfid-kaarten om ongeautoriseerde toegang tot een device te voorkomen. PalmSecure maakt gebruik van het unieke aderpatroon in een handpalm en is daar­mee betrouwbaarder dan vingerafdruk­herkenning. Het is ook veiliger dan andere biometrische authenticatiemethodes en bovendien contactloos, wat wel zo hygië­nisch is.

Workplace Protect biedt mogelijkheden om authenticatie pre-boot, op bios-ni­veau, te configureren. Ook zijn er de opties voor single sign-on, het veilig bewaren van wachtwoorden en vertrouwelijke login-de­tails en virtuele disk-encryptie om belang­rijke gebruikersdata te beschermen. De security-suite, die volledig geïntegreerd is met het Windows-besturingssysteem, is onder meer te vinden op diverse mo­dellen van de meest recente Fujitsu LIFE­BOOK U7-serie. Dit is een zeer portable notebook met touch-technologie en licht­gewicht design, die op een volle accu tot maar liefst 13 uur aaneen is te gebruiken.

Meer weten over de Fujitsu LIFEBOOK U serie met PalmSecure? Klik dan hier.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    Industry & OT

    Ot-beveiliging: spaghetti moet lasagne worden

    Patch Management

    Cybercriminelen bestoken PHP-servers na publicatie noodpatch

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs