Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

2019: Verwachting van videocommunicatie

22 november 2018 - 16:26OpinieCloud & Infrastructuur
Stefan van Hoof
Stefan van Hoof

Videocommunicatie is geen optie meer, maar noodzaak. Sinds videoconferentie uit de cloud komt, is het veilig (en conform GDPR), breed inzetbaar binnen het bedrijf en maakt het meer en meer onderdeel uit van de externe communicatie. Wat zijn de verwachtingen voor 2019?

Even terugkijken. Vijf jaar geleden stond videoconferentie vanuit de cloud te boek als een disrupter. Het was functioneel sterk, makkelijk in beheer, had een goede ROI en was breed binnen het bedrijf inzetbaar.

De veranderingen binnen een gemiddeld bedrijf zijn ook groot. We werken niet meer op dezelfde werkplek (open werkvloeren, huddle rooms, vanuit huis) en it-interoperabiliteit, flexibiliteit en multi-platformsupport doen hun intrede. Hierdoor kon videocommunicatie worden ingezet om sneller en beter een product naar de markt te krijgen (time to market).

Spreekt dit voor internationale bedrijven voor zich, door bijvoorbeeld het fileleed en het SaaS-model wordt video ook binnen de landsgrenzen populairder en is het toegankelijker voor het MKB.

En video zelf evolueert razendsnel. Was het een voordeel, nu is het een noodzaak. Artificiële intelligentie zal dit proces nog eens versnellen, waarbij de vraag van de gebruiker centraal komt te staan. Zijn typische eerdere kenmerken van complexiteit en kosten niet meer de hoofdzaak, de bedrijfscultuur is dat nu juist wel. En dit neemt alleen maar toe. Denk aan de millennials, ook wel de ‘pragmatische generatie genoemd en uw (toekomstige) werknemer. Zij verlangen geavanceerde technologie die communicatie makkelijker moet maken.

Cloud, grote bandbreedte, 4K, WebRTC en ai gaan dit mogelijk maken.

Op dit moment heeft een bedrijf gemiddeld 4,4 verschillende technologieën in huis voor communicatie. Automatisering en productiviteitbots gaan dit slechten. Zaken als Siri in zakelijke omgevingen, stem- en gezichtsherkenning en machinaal leren maken enorme technologische sprongen in de meeting room. Speak to tekst-oplossingen zijn al leverbaar en gespreksanalysesoftware gaat bijdragen aan verbeteringen. Kortom, het wordt een spannend jaar.

Als er een rem op komt, dan via AVG, ofwel GDPR. De technologie is er namelijk klaar voor, het onderliggende netwerk ook, maar de regelgeving zou een en ander weer af kunnen remmen. We gaan het zien.

Bent u er ook klaar voor? Ontvang het met open armen, want voordat u het weet, wordt u ingehaald.

Meer over

Kunstmatige intelligentieSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    videostreaming
    Cloud & Infrastructuur

    Video blokkeert internet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs