Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Tijdperk van beveiligingsanalyses is begonnen

Security
13 januari 2020 - 14:31OpinieSecurity & Risk

In mijn vorige blog vertelde ik over hoe het dreigingslandschap zich heeft ontwikkeld en de tekortkomingen van siem-oplossingen (security information and event management) bij de bestrijding van cyberaanvallen. Waar siem's hebben gefaald, blijken toepassingen voor beveiligingsanalyse wel succesvol te zijn.

De meeste software voor beveiligingsanalyse bestaat uit een combinatie van dreigingsinformatie en datawetenschappelijke technieken om de detectie en bestrijding te versnellen. Maar ook al zijn veiligheidsanalyses zeer waardevol voor beveiligingsteams, de resultaten variëren sterk per leverancier. Dit is voornamelijk te wijten aan overijverige of slecht gekozen toepassingen van datawetenschappelijke technieken.

Datawetenschap biedt enorme mogelijkheden voor cybersecurity, maar het is nog geen alles-in-één-oplossing. In bepaalde gevallen kan het gebruik van machine learning leiden tot meer ruis en waarschuwingen dan beveiligingsexperts willen. Het is daarom belangrijk om te weten wanneer en waar machine learning moet worden toegepast.

Oude gewoontes

Beveiligingsanalyses helpen ook om te voldoen aan de wetgeving voor gegevensbescherming. De op risico gebaseerde aanpak van de AVG heeft de bescherming van persoonsgegevens verbeterd. Ondanks de vooruitgang vervallen veel organisaties nog steeds in oude gewoontes. Bedrijfsbeleid en -gevoelens komen vaak voort uit eerdere regelgeving. Deze is er vaak op gericht gegevens in eigen land te bewaren en houdt geen rekening met het grotere plaatje en de algemene doelstelling. Persoonsgegevens beveiligen op basis van een risicogebaseerde aanpak betekent dat de beste controles worden geselecteerd om dit te doen. Op het gebied van beveiliging laten de trends zien dat over een paar jaar geavanceerde beveiligingsoplossingen voornamelijk via de cloud zullen worden geleverd. Het gaat er niet meer om waar de gegevens zich bevinden, maar hoe de gegevens worden beveiligd. 

Siem’s zijn misschien niet toereikend voor de branche, maar software kan op zich veel goedmaken. Bepaalde spftware analyseert alle veiligheidsrelevante gegevens aan de hand van  kennis van dreigingen. Deze is vaak opgedaan op basis van uitgebreid onderzoek en veel ervaring met incidenten. Beveiliging is dus al ingebouwd. Dat zorgt voor een effectievere detectie en reactie op bedreigingen. Het is tijd voor een nieuwe aanpak.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Overheid

    Politie en OM waarschuwen voor jonge westerse datadieven en ai-aanvallen

    Security & Risk

    Cybersecuritysector staat op een kantelpunt

    Digitale werkplek

    Kester Capital neemt belang in Databalance

    Data & AI

    Uber-chauffeurs dagen Uber voor rechter om algoritmes

    Overheid

    Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs