Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra Spreekt: Gluren

14 april 2021 - 08:00OpinieData & AI
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ik las vorige week dat steeds meer werkgevers zogenaamde gluurapparatuur gebruiken. Met deze monitoringssoftware kan je baas controleren of je thuis wel iets doet. Zo kan je baas bijvoorbeeld het aantal muisbewegingen of toetsaanslagen van jou bijgehouden.

Het eerste wat ik dacht was of de baas niks beters te doen heeft. Als je baas daar tijd voor heeft, dan denk ik dat niet jouw baan maar die van je baas overbodig is. Hij heeft er nog software voor nodig ook. Dat geld kun je dus ook in je zak steken. Ook op de hr-afdeling kunnen wat mensen vervangen worden, want blijkbaar hebben ze geen idee of ze de juiste mensen hebben aangenomen. Ze hebben namelijk software nodig om die mensen te controleren.

E-mailcultuur

Controleren of iemand werkt is toch niet zo moeilijk? Je kunt toch het resultaat controleren? En wat maakt het uit als je dat resultaat in twee uur of acht uur haalt? Maar voor de controlebazen is het blijkbaar niet belangrijk wat ze doen, als ze maar iets doen. Dankzij deze mensen blijft de e-mailcultuur, waarbij iedereen in de cc wordt meegenomen, bestaan. De mensen die dit doen zijn ook bang dat niemand ziet wat hun werk is.

Mijn vrouw twijfelde er op een gegeven moment aan of onze schoonmaakster haar werk wel goed deed. Dit was ook niet te controleren, want de schoonmaakster kwam op een dag dat wij allebei niet thuis waren. De dag voordat de ze kwam maakte mijn vrouw ook nog een het huis zelf helemaal schoon omdat ze zich anders schaamde dat ons huis zo vies was. Het enige waar we aan konden zien of de schoonmaakster was geweest, was of het envelopje met geld was meegenomen.

Jaarrekening

Misschien is het een idee om een keer software te maken om te controleren of je baas zijn werk wel goed doet. Je kunt natuurlijk ook gewoon de jaarrekening bekijken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Leugenzelftest

    Jacob Spoelstra
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Geen uitgang

    Jacob Spoelstra
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Geen kunst

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Geen vertrouwen

    Jacob Spoelstra
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Chipwaarheid

    ActueelCarrière

    Bijna iedereen tegen gluurapparatuur

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs