Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De kijk van Van Eijk: Schoolschriftje

19 oktober 2009 - 09:14OpinieCloud & Infrastructuur
Peter van Eijk
Peter van Eijk

Bij een beheeroverleg hoorde ik laatst iemand roepen dat we standaard changes nodig hebben, met duidelijke formulieren. Ik voelde dat iemand dat niet ging begrijpen. Na een tijdje kreeg ik het door.

Ontwikkelaars kunnen zich namelijk nauwelijks iets voorstellen bij een standaard change. In de ogen van ontwikkelaars zijn er twee mogelijkheden: Of je begrijpt wat je wilt, en dan kun je het automatiseren, of je begrijpt het nog niet, en dan is er ook geen standaard voor te bedenken. De beheerder wil graag beheersen, zorgen dat alles netjes volgens de bedoeling en de regeltjes loopt. Maar zulke beheerders zouden moeten inzien dat hun werk het eerste wordt weggeautomatiseerd.

In 1994 werkte ik bij een universiteit, en was de aankomst van een nieuwe computer een memorabele en feestelijke gebeurtenis. Op het toppunt van de feestvreugde werd het ip-adres van De Nieuwe Computer plechtig in een schriftje gezet. Die beheeractiviteit zou echter niet lang meer zo gaan. Aan de bar na afloop van een conferentie vertelde iemand van een Amerikaanse internetprovider mij dat Microsoft in de volgende versie van Windows de internetprotocollen standaard zou inbouwen. Microsoft was bovendien van plan daar honderdduizenden van te verkopen, per maand. Dat ging niet meer in die schoolschriftjes passen! De internetgemeenschap heeft toen, met hulp van Microsoft, het DHCP protocol ontwikkeld. De hele taak van ip-adressen uitdelen werd daarmee in één klap weggeautomatiseerd. So much for standard changes.

Uiteindelijk zitten zowel ontwikkelaars als beheerders in hetzelfde proces: van idee naar automatisering. Ontwikkelaars zitten wat meer aan de verkenningskant, beheerders zitten meer aan de consolidatiekant. Het werk blijft vooral bestaan uit: kijk wat er aan de hand is, wat de vraag is, en hoe die (met automatisering) het beste afgehandeld kan worden. De primaire taak van beheerders is niet om dingen te beheren, maar om dingen in beheer te nemen.

Peter van Eijk is onafhankelijk adviseur (www.digitalinfrastructures.nl).

Meer over

DHCP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    2 reacties op “De kijk van Van Eijk: Schoolschriftje”

    1. G.J. schreef:
      19 oktober 2009 om 10:59

      Volgens mij wordt hier iets vergeten. Beheerders willen het ook graag beheersBAAR houden.

      Login om te reageren
    2. Titus Mars schreef:
      20 oktober 2009 om 10:20

      Good old times!
      In die tijd heb ik nog lang beweerd dat IP ongeschikt is voor massale computernetwerken binnen het domein van een beheerverantwoordelijke, ondanks het bijverzonnen DHCP. En misschien had ik nog wel gelijk ook, maar ik heb in ieder geval niet gelijk gekregen 🙂

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    cybercrime gepakt caught
    Zorg

    Kort: Digitale vaardigheden patiënten overschat, meldings-platform cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs