Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Geen werkmail op vakantie

27 juli 2016 - 07:46OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Er zijn maar twee dingen waar ik een hekel aan heb tijdens mijn vakantie. Het eerste is dat ik het heel vervelend vind als ik tijdens mijn vakantie in het buitenland allemaal Nederlanders tegenkom. En met Nederlander daarmee bedoel ik natuurlijk Amsterdammers. Het tweede is mijn eigen ziekelijke neiging om toch even mijn werkmail te bekijken.

Ja, ik behoor tot die groep die tijdens zijn vakantie zijn werkmail bekijkt. Nu heb je om je mail te bekijken natuurlijk internet nodig. We zijn dit jaar in Zuid-Frankrijk en ik weet dat ze er internet hebben, maar ze hebben het alleen wel heel goed verstopt. Het werkt ook niet mee dat mijn Frans niet zo goed is, dus ik heb bij de receptie van de camping in plaats van internet al drie keer extra badlakens besteld.

Bundesliga

Maar ik heb inmiddels verbinding. Nou ja, verbinding… Zodra er iemand langs de caravan loopt, ligt het internet eruit. Een beetje zoals we vroeger naar de Duitse televisie konden kijken. Als er een vrachtwagen langs reed, sneeuwde het in de Bundesliga.

Gelukkig is dit het laatste jaar, want volgend jaar mogen de telecomproviders geen roamingkosten meer in rekening brengen en 4G ik gewoon via mijn telefoon. Een rechter had al bepaald dat roamingkosten in rekening brengen illegaal was maar de lobbyisten van de providers hebben het toch nog een jaar weten te rekken. Eén van de vele voordeeltjes van de EU.

Marktkoopman

Er zijn mensen die principieel geen werkmail lezen tijdens de vakantie. ‘Vakantie is vakantie’, zeggen ze dan. En ‘niemand is onmisbaar’, roepen ze er achteraan. Ik denk dat ze daarin gelijk hebben, maar het is nooit slim om zelf te roepen dat je heel makkelijk te vervangen bent. Je bent dan een beetje een marktkoopman die zijn tomaten aanprijst met het roepen dat dit dezelfde zijn als die van de andere groentekraam op de markt. Ik vind het juist een heel prettig gevoel als ik op vakantie zit en ik het idee heb dat ik onmisbaar ben. Daarom lees ik ook de mail. Niet dat ik reageer overigens, daarvoor is het weer veel te warm en valt het internet te vaak weg. Dit komt door die Amsterdammers die constant hier langs lopen.

Jacob Spoelstra is columnist en stand-up comedian. Kijk voor meer informatie op www.jacobspoelstra.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Geen adem meer

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: 10 minuten te laat

    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Developers met humor

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Kunstmatige dementie

    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Nul verstand van ICT

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Waarom heffen we Apple niet op?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs