Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: We zijn zelf Grote Broer

14 november 2018 - 09:08OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ik zat laatst met mijn oudste dochter voor de tv naar de Gay Parade te kijken. Ze vroeg me: ‘Papa waarom zwaaien die mensen in die bootjes allemaal zo blij?’. Ik zeg: 'Nou omdat ze geen kinderen hebben!'

Toch kun je als je ze eenmaal hebt niet meer zonder je kinderen. Sterker nog, je wilt elk moment van de dag weten waar ze zijn en wat ze doen. Daarom krijgen kinderen tegenwoordig als ze op de basisschool zitten al een telefoon. We willen elk moment op de hoogte zijn. Niet dat dit helpt want binnen een week zijn ze door hun databundel heen en elke dag na drieën is de batterij leeg. En ik weet ook dat dit mijn eigen schuld is omdat ik ze mijn oude iPhone heb gegeven, maar toch.

‘Big Brother is watching you’, was vroeger een schrikbeeld. Maar we doen het nu zelf ook. We zijn zelf Grote Broer geworden. Vroeger deden mensen dat niet. Je ging de deur uit en als je een aantal uren later weer thuiskwam hoopte je dat het huis er nog stond. Mensen hadden ook meer kinderen; dat scheelt natuurlijk ook.

Dochters

Een collega van mij liet laatst op zijn iPhone zien hoe hij zijn hele huis vol had gestopt met camera’s. Ik vroeg hem wat hij in zijn huis verstopt had wat zo goed bewaakt moest worden. Drugs? Het ging om zijn kat! Je bent dan eigenlijk een beveiliger van je eigen huis geworden. Je zou eigenlijk een uniform met zo’n ‘V’ op je borst moeten dragen. Als je naar een feestje gaat heb je eigenlijk ook gewoon weekenddienst. Je bent nooit meer vrij.

Zelf heb ik geen camera’s in huis. Ik heb twee dochters die op ons huis passen. Niet dat dit helpt tegen inbrekers. Die kunnen namelijk in alle rust ons hele huis leeghalen terwijl onze twee dochters op de bank zitten te staren naar de oude iPhone van hun papa.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Dit wordt gigantisch

    OpinieData & AI

    Spoelstra spreekt: Google onder vuur

    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Stand-ups afschaffen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs