Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Avontuurlijk managen

20 maart 2015 - 08:23MagazineIT Strategy & Governance
Robert van Vliet
Robert van Vliet

Nu de crisis weer op z’n retour is, lijkt het wel of er een andere wind door Nederland waait. Het is weer leuk om te ondernemen en te managen. Het is speelser en avontuurlijker geworden.

Wat dacht u van het recente bericht over een grote aanbesteding van Rijkswaterstaat?. Deze communicatieaanbesteding is de grootste in de communicatiebranche sinds jaren. Het gaat om een bedrag van zo’n zes miljoen euro voor twee jaar. In totaal worden zes bureaus gezocht. De overheidsdienst liet in de eerste selectiefase veertig bureaus doorgaan om vervolgens te kiezen door middel van loten. Niet de kwaliteit is leidend maar de willekeur en het lot bepaalt. Fantastisch toch?

Ik heb direct alle medewerkers van mijn adviesbedrijf maandag op kantoor geroepen. Door middel van een ganzenbordmarathon gaan we bepalen welke medewerkers deze maand salaris krijgen. Wie drie keer een zes gooit met dobbelen krijgt een contractverlenging.

Belchinezen en matchfixing zijn inmiddels ook in de Nederlandse voetbalcompetitie opgedoken om de winstpremies veilig te stellen. Vind ik niets aan, veel te voorspelbaar. In het betaald voetbal wordt nogal eens geklaagd dat de bal aan de binnen- of buitenkant van de doelpaal teveel invloed heeft op de bedrijfsvoering van een betaald voetbal organisatie. Daar snap ik niets van, dat is toch juist hartstikke uitdagend?

Matchfixing blijft echter niet beperkt tot het voetbal. Ook bij ict-aanbestedingen lijkt dit voor te komen, stelt het televisieprogramma Zembla over een Ordina-affaire. Uit vervolgpublicaties lijkt dit geen uitzondering in de ict-branche. Zembla liet zien hoe ict-bedrijven door strategisch te detacheren een kennisvoorsprong verwerven en hoe de overheid wordt getild door samenzwerende ict-bedrijven. Overigens speelde bij Ordina niet het voetbal, maar het tennis een belangrijke rol. Relaties werden bij potjes tennis tijdens Ordina Open in Brabant gefêteerd en in de watten gelegd. Er mag ook niks meer tegenwoordig.

Het is heel menselijk toch om je opdrachtgevers een beetje meegaander te maken? Anders wordt zo’n ict-aanbesteding bij de overheid wel erg saai. Is de prijs bijvoorbeeld alleen belangrijk? Liggen er bestekken van te bouwen software? Kunnen er resultaatverplichtingen worden afgesproken? Er is weinig beleving bij die specificatievrije aanbestedingen en inhoudsloze mantels. Goed dat het avontuur weer terug komt, dat we weer meer aandacht aan onze opdrachtgever besteden en dat er risico wordt genomen.

Dit artikel is eerder verschenen in Computable magazine jaargang 48, nummer 3 van maart 2015.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Avontuurlijk managen”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      20 maart 2015 om 11:56

      Wat is er erger. Via een loting toevallig een integer bedrijf eruit pikken ipv een bedrijf dat sjoemelt met de cijfers om een opdracht binnen te slepen door de goedkoopste te zijn.

      Overigens is matchfixing een peulenschil vergeleken met zaken zoals het Libor schandaal, manipulaties met de ForEx en gesjoemel met economiecijfers. Want daardoor lijkt het net alsof de economie weer bergopwaarts gaat terwijl de ingewijden in de financiële wereld al lang weten dat de volgende economische crisis om de hoek staat.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Sarah el Boujdani (D66)
    NIS2

    Helft NIS2-organisaties mist deadline: D66 uit zorgen

    IT Strategy & Governance

    Omstreden EU-datawet van kracht voor ict-sector

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    IT Industry news

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs