Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra Spreekt: Niks meer aan doen

15 december 2021 - 10:19OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Er is weer een nieuwe coronavariant, Omikron heet deze. Het is eigenlijk de Zuid-Afrikaanse variant, maar we mogen het sinds de Britse variant niet meer naar landen noemen. Trump noemde corona in het begin zelfs het Chinese virus.

Maar we hebben dus weer een nieuwe variant. Wat dat betreft begint dit virus behoorlijk op een ict-oplossing te lijken. Daar verschijnen ook constant nieuwe varianten van. Deze noemen we dan versies of updates. Van deze nieuwe versies is het ook de bedoeling dat ze zich zo snel mogelijk verspreiden. Meestal wordt er bij een nieuwe versie een nieuw nummer aan gegeven. Een kleine update krijgt een nummer achter de punt. Oftewel 2 wordt 2.1. Een grote variant krijgt een geheel nieuw cijfer.

Snuggere gebruikers

Is het een hele dure variant dan wordt er ook nog weleens een cijfertje overgeslagen, dan gaan we ineens van 6 naar 8. De 13 wordt sowieso altijd overgeslagen. Uitzondering hierop is Apple, die blijft gewoon doortellen. Maar dat doen ze omdat ze niet zulke snuggere gebruikers hebben, anders snappen zij het niet meer.

Er wordt niet altijd genummerd, want als de vorige versie nogal een drama was dan krijgt de nieuwe versie niet een nieuw nummer maar wordt er ineens overgegaan op letters of een woord. Zo kregen we ineens Windows XP en Windows Vista. Gaat het vervolgens weer goed dan wordt er gewoon weer genummerd.

Leuke truc

Het is een leuke truc om steeds weer nieuwe versies uit te brengen, hierdoor blijf je namelijk geld verdienen. Er is eigenlijk nooit eens een ict-bedrijf die bij versienummer 26 zegt dat dit de definitieve versie is. Dat de applicatie af is. Niks meer aan doen.

Het zou ook mooi zijn als dit met het virus zou gebeuren. Dat de virologen zeggen dat dit de definitieve variant is. Niks meer aan doen. Of misschien nog één prikje. De versie 2.0.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Slaatje uit slaan

    Jacob Spoelstra
    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Uitgelachen

    Jacob Spoelstra
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: We willen het niet

    Jacob Spoelstra
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Grote boze broer

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Chip in mijn broekzak

    Jacob Spoelstra
    OpinieGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Excessen

    23 reacties op “Spoelstra Spreekt: Niks meer aan doen”

    « Oudere reacties
    1. Jaap van Belkum schreef:
      24 december 2021 om 15:36

      @Ewout Dekkinga, veel retoriek en een totaal gebrek aan logica. Hoe houd je het vol in de ICT?

      Login om te reageren
    2. Een Oudlid schreef:
      25 december 2021 om 11:24

      Tsja, mijn reacties worden niet door iedereen gewaardeerd maar leg maar eens uit aan iemand die zich niet bezighoudt met ICT wat een bit is. De beroepsdeformatie van definities is communicatief niet effectief doordat we het hebben over iets abstracts. En dus ouwehoerde Jaap van Dissel Nederland in een diepe winterslaap met een verhaal over een jas omdat een spike-eiwit te abstract is.

      Laten we zeggen dat er nog een verschil zit tussen technisch lezen en lezen met begrip. Denk bijvoorbeeld aan het begrip WC-eend, buitenlanders zullen het niet begrijpen maar het begrip is voor velen duidelijk door de reclame. Oja, ik had ook spam kunnen noemen wat om reclame gaat maar ik denk dat wel begrepen wordt wat ik bedoel. Zoals dat lezers ook zullen begrijpen dat de slang die zijn eigen staart opeet om te kunnen blijven schrijven met een vork geen resultaat levert.

      Ouroboros van Computable heeft het wel over S.M.A.R.T. maar hij faalt in het aanwijzen van de doelen wat in een parlementaire democratie de controlerende en kaderstellende rol uitholt. We kunnen de wetenschap op de troon zetten maar als ik naar de prijs kijk dan voed ik me toch liever niet met de modellen die Eduard Douwes Dekker al de spijs van een ander noemde. One shot, one kill om Flappy in gezamenlijkheid te gedenken.

      Vrolijk Kerstfeest Jaap en verslik je niet;-)

      Login om te reageren
    3. dino schreef:
      25 december 2021 om 11:52

      Inderdaad, oudlid. iedereen fijn dagen gewenst 🙂

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs