Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Citrix Systems neemt Cloud.com over

13 juli 2011 - 10:37ActueelCloud & InfrastructuurCitrix
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Softwareleverancier Citrix Systems neemt Cloud.com over. Dit is een leverancier van software-infrastructuurplatformen voor cloudaanbieders. Met de toevoeging van Cloud.com biedt Citrix een compleet portfolio van virtualisatie, beheer en netwerkoplossingen, die speciaal gebouwd zijn voor de cloud. De voorwaarden van de overname zijn niet bekendgemaakt.

CloudStack is de belangrijkste productlijn van Cloud.com. De oplossing helpt aanbieders om eenvoudige en kosteneffectieve cloudservices te ontwerpen en te beheren. Beide bedrijven streven openheid en interoperabiliteit na. Een belangrijk onderdeel van dit streven naar openheid is een volledige omarming van open source als een essentieel onderdeel van cloud computing.

OpenStack

Deze overname helpt Citrix ook verder zijn OpenStack-steun te versnellen. Dit is de populaire open source-cloudinfrastructuur-beweging die inmiddels uit meer dan elfhonderd cloudontwikkelaars en meer dan tachtig aangesloten bedrijven bestaat. Als een van de oprichters van Openstack.org is Citrix de tweede grootste speler in het project en tevens lid van de raad van bestuur van het OpenStack-beleid.

Citrix' productondersteuning voor OpenStack werd aanvankelijk bij de recente Citrix Synergy-conferentie onder de codenaam ‘Project Olympus' gepresenteerd. Met deze overname zal Citrix ook de OpenStack-steun uitbreiden naar de Cloud.com-productlijn in een volgende release, later dit jaar. De Cloud.com CloudStack-oplossing is nu beschikbaar voor cloudaanbieders en Citrix branded versies zullen in de toekomst verschijnen.

Kaviza, EMS-Cortex en Netviewer

Citrix roert zich de afgelopen tijd flink op de overnamemarkt. In mei 2011 kocht het vdi-specialist Kaviza. In maart van hetzelfde jaar wist Citrix cloud-beheerspecialist EMS-Cortex binnen te halen. Eind 2010 nam het bedrijf de Duitse SaaS-leverancier Netviewer over.

Meer over

NetwerkbeheerOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Lokale desktopvirtualisatie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix koopt VDI-specialist Kaviza

    man cloud laptop kantoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix koopt cloudbeheerspecialist EMS-Cortex

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix koopt Duitse SaaS-leverancier Netviewer

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix vernieuwt Mobile Enterprise-strategie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix levert VDI-oplossing voor MKB

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Citrix Systems neemt App-DNA over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs