Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

NXP raadt gebruik van Mifare Classic af

10 oktober 2008 - 15:06ActueelCloud & InfrastructuurNXP
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

NXP raadt gebruik van de Mifare Classic af voor nieuwe smartcardprojecten die zijn bedoeld om de toegang tot gebouwen te regelen. Dat blijkt uit een uitzending van de BBC. De Mifare Classic is de kern van het OV-chipkaartsysteem.

In een uitzending van het technologieprogramma Click van de BBC zegt NXP-vice president sales en marketing Steve Owen dat voor de veilige toegang tot gebouwen beter niet gebruik kan worden gemaakt van de Mifare Classic: "We raden in dat geval gebruik van de Mifare Classic af voor nieuwe installaties.". De Mifare Classic vormt de kern van het OV-chipkaartsysteem.

Over bestaande installaties zegt Owen: "We beoordelen de beveiliging van de huidige systemen in samenwerking met systeemintegratoren en klanten. We bieden ze nieuwe oplossingen en producten." Owen geeft aan dat het niet eenvoudig is het probleem op te lossen: "Het dilemma is dat het hier om een hardwarekwestie gaat. Het is geen software die we kunnen patchen. Omdat het om hardware gaat, zal het wat tijd kosten."

Initiatief bij TLS

Eind mei maakte staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat bekend dat de uitrol van de OV-chipkaart wordt voortgezet met de huidige chip, maar dat een migratieplan de overgang moet regelen naar een andere, beter beveiligde variant. Uit een brief aan de Tweede Kamer: "Wanneer de landelijke uitrol van de OV-chipkaart een feit is, moeten TLS en OV-bedrijven gereed staan om zo nodig het migratieplan zo snel mogelijk uit te voeren." TLS bestudeert op dit moment welke chip onderdeel moet uitmaken van het migratieplan, maar het is onduidelijk of en wanneer de migratie gaat plaatsvinden.

Kort geding

In juli probeerde NXP publicatie van een onderzoeksrapport over de gebrekkige beveiliging van de Mifare Classic te voorkomen in een kort geding. De rechter stelde de chipfabrikant in het ongelijk omdat de auteurs van het rapport van de Radboud Universiteit Nijmegen zorgvuldig heeft gehandeld.

De Mifare Classic van NXP is de meest gebruikte contactloze chipkaart ter wereld. In maart 2008 slaagde de Digital Security research group van de Radboud Universiteit Nijmegen erin deze chip te klonen en aan te passen.

Meer over

MifareRFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Overheid

    Overheid had OV-chipkaart meer moeten sturen

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Krakers OV-chipkaart mogen publiceren

    stadsbus bus connexxion
    Cloud & Infrastructuur

    NXP presenteert alternatief voor chip in OV-chipkaart

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Kraak NXP-chip maakt identiteitsroof mogelijk

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Gekraakte NXP-chip is kern van OV-chipkaart

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Chipverkoop in Azië beperkt verlies NXP

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs