Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Elektrogevoeligen stappen uit overleg

12 april 2010 - 08:45ActueelCloud & Infrastructuur
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Drie organisaties voor elektrogevoeligen stappen per direct uit de klankbordgroep van het Kennisplatform Elektromagnetische Velden en Gezondheid (EMV&G). Ze vinden dat dit door de overheid ingestelde platform burgers en professionals niet objectief en betrouwbaar voorlicht over de gevaren van blootstelling aan elektromagnetische velden. De berichtgeving is volgens hen eerder in het belang van producenten dan van burgers.

De Stichting Elektrohypersensitiviteit (EHS), het Nederlands Instituut voor Bouwbiologie en Ecologie (NIBE) en StopUMTS  waren lid van een klankbordgroep binnen het Kennisplatform EMV. Dat is in 2007 opgericht in opdracht van toenmalig minister Cramer van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer 'om beschikbare informatie over elektromagnetische velden en de onderzoeken die hiernaar gedaan worden voor professionals en burgers te ontsluiten.'

De vertrekkende organisaties krijgen de indruk dat 'het platform EMV&G niet tot doel heeft om objectieve voorlichting te geven, maar eerder om klachten uit de bevolking te onderdrukken, om daarmee de belangen van de producenten van de nieuwe communicatietechnieken en andere elektronische producten te faciliteren.'

‘Tussen de oren’

De drie organisaties nemen het op voor elektrohypersensitieve personen. Dat zijn mensen die om nog onbekende redenen elektrische velden, magnetische velden en elektrische stromen kunnen voelen, als deze sterk genoeg zijn. Een deel van deze mensen ontwikkelt gezondheidsklachten, die zij toeschrijven aan de aanwezigheid van elektromagnetische velden.

'De kennis en ervaringen van de organisaties worden steeds terzijde geschoven en niet zichtbaar meegenomen in de formele berichtgeving van het Platform', zo melden de organisaties in een persbericht. 'Sterker nog, in het laatste Kennisbericht 1 van het Platform over elektrogevoeligheid wordt de indruk gewekt dat de gerapporteerde problemen vooral 'tussen de oren' zouden zitten. Mensen zouden vooral ziek worden van de angst om ziek te worden en artsen wordt geadviseerd patiënten met ‘vage gezondheidsklachten' die kenmerkend zijn voor onder andere elektrostress door te verwijzen naar de psycholoog en geen aandacht te besteden aan de visie van de patiënt op dit vlak. Dat remt een vrije informatie-uitwisseling en dupeert de elektrogevoelige mens.'

Meer over

GSMTelecomUMTS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    32 reacties op “Elektrogevoeligen stappen uit overleg”

    « Oudere reacties
    1. bezorgde zus schreef:
      30 april 2010 om 20:45

      De verhalen allemaal heel herkenbaar!
      Mijn broer is doodziek van een C2000 mast, spaarlampen, tv computers ed. Hij heeft last van blauwe handen, door temp wisselingen, vreselijk gevoel in hoofd, dat het lijkt dat die uit elkaar knalt, soms benauwd, kortom vreselijk!
      We lezen dat veel mensen er in verschillende mate last van hebben, maar niet vaak wat ze er aan gedaan hebben!
      Mijn broer heeft het zo ver laten komen, dat hij ernstig ziek is, en nu weinig tot geen hoop meer heeft dat hij ooit nog beter word..en zelfs vreest voor zijn leven!

      Wie kan mij raad geven wat we vooral en vooral niet moeten doen!

      Heel graag een reactie van lotgenoten en deskundigen.

      ps; er is al m3 maand geen tv, computer en spaarlampen meer! maar is nog niet genoeg, binnenkort word he thuis verder “veilig “gemaakt.
      Wel is er al een piramide thuis, heeft hij een ketting en een armband om…helaas allemaal niet voldoende

      Login om te reageren
    2. Johan Gerritsen schreef:
      25 mei 2010 om 09:46

      Inmiddels heb ik er als ICT’er met een beroepsziekte (EHS) maar een website aan gewaagd:
      http://www.ehs-ervaringen.nl

      Het is een schande dat het nog steeds wordt ontkend!

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Agentic legal AI-platform voor advocatenkantoren in Nederland en het Verenigd Koninkrijk (Andri.ai)
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Openbaar vervoer
    Cloud & Infrastructuur

    Baas moet wijzen op stralingsrisico’s GSM

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Gsm-straling verstoort slaap

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Huisartsen moeten op stralingscursus’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs