Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Vrouw onderzoek laptop grafieken

Bedrijf presteert beter met vrouwen

16 december 2008 - 12:09ActueelCarrièreErasmus Universiteit
Heleen van Roon
Heleen van Roon

In Nederland lopen al jaren diverse projecten die het aantal ict-vrouwen moeten verhogen. Uit onderzoek blijkt nu dat bedrijven met een vrouw in de top financieel gezien beter presteren dan ondernemingen met alleen leidinggevende mannen.

Bedrijven met minimaal één vrouw in de raad van commissarissen of van bestuur presteren beter, zegt Mijntje Lückerath-Rover van de Erasmus Universiteit. De universitair docent onderzocht de relatie tussen vrouwen in de top en de financiële prestaties van alle Nederlandse beursondernemingen.

Volgens Lückerath-Rover behalen bedrijven waar een vrouw aan het roer staat, bijna een kwart rendement op eigen vermogen. Werkgevers die het zonder vrouwelijk leiderschap moeten stellen, behalen 13,7 procent rendement.

De docent maakt wel een kanttekening: Het onderzoek toont geen causaal verband aan tussen de aanwezigheid van vrouwen in de top en betere resultaten. In een interview met het Financieele Dagblad legt de onderzoekster uit dat het verschil veroorzaakt kan worden doordat bedrijven met vrouwen in hooggeplaatste functies een moderner beleid voeren. Daardoor presteren ze over de gehele linie beter.

Dat neemt niet weg dat de verschillen fors zijn: een kwart van de bedrijven met een vrouw in de top, scoort bovengemiddeld hoog.

Tekort

In Nederland lopen al jaren diverse projecten die de populariteit van ict-studies, en daardoor ook het aantal vrouwen in de ict, moeten verbeteren. Zo stelde onderwijsminister Plasterk eerder dit jaar drie miljoen euro beschikbaar om meer meisjes te interesseren voor een studie of opleiding in techniek en ict. Verder zei VHTO-directeur Cocky Booy onlangs dat werkgevers het tekort aan ict-vrouwen instandhouden doordat zij vrouwonvriendelijke arbeidsvoorwaarden hanteren. Haar stichting zet zich in voor vrouwen in bètafuncties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    ‘Baas schuldig aan tekort ICT-vrouwen’

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Vrouwelijke flair in het datacenter

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Drie miljoen euro voor meisjes met bètastudie

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    ‘Als vrouw in de ICT-top ben je een excuustruus’

    Armpje drukken
    ActueelCarrière

    Experts missen vrouwen in ICT-top

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    FNV onderzoekt arbeidsomstandigheden ICT

    2 reacties op “Bedrijf presteert beter met vrouwen”

    1. Peter S schreef:
      17 december 2008 om 13:05

      Als je het stukje (goed) leest, is het een bekend verhaal: je hebt grote leugens, kleine leugens en statistieken.

      Bijvoorbeeld:
      “Het onderzoek toont geen causaal verband aan tussen de aanwezigheid van vrouwen in de top en betere resultaten.”

      De vraag blijft open: leiden vrouwen in top tot moderner beleid met als gevolg een beter resultaat, of zitten er vrouwen in de top als gevolg van het moderne beleid?

      Login om te reageren
    2. Vreneli Stadelmaier schreef:
      22 december 2008 om 10:05

      Hoe dan ook, met een moderner beleid, en dus meer vrouwen aan de top presteer je beter!
      Waar wachten we nog op?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs