Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Ik wil angst bij recruiters wegnemen’

15 juni 2011 - 12:40AchtergrondCarrièreComputableIBM
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Vijfentwintig lichamelijk gehandicapten die op zoek zijn naar een baan hebben met tv-presentatrice Lucille Werner, bekend van Lingo, een dag meegelopen in het kantoor van IBM in Amsterdam. Dit ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de it-gigant. De mensen met een handicap kregen een IBM-werknemer mee als stagebegeleider. Computable was er bij en sprak met werkzoekende Laurens Homann en stagebegeleider Aulia van Goens, talentmanager bij IBM Nederland.

De dagstage voor mensen met een lichamelijke handicap is onderdeel van IBM's ‘Celebration of service', waarbij werknemers, gepensioneerden, klanten en business partners hun tijd en expertise doneren gedurende de viering van IBM's 100ste verjaardag. IBM'ers ondersteunen hiermee het CAP 100 project (‘cap' is afkorting van handicap), een profielensite met als doel de afstand tussen mensen met een lichamelijke handicap en het bedrijfsleven te verkleinen.

Laurens Homann is één van de kandidaten die een dag mee mocht lopen bij IBM. Hij heeft een bachelorgraad in Informatica. ‘Ik heb een brede it-ervaring op het gebied van hardware en software. Ik sta open voor alles. Maar ik heb  vooral veel expertise op het gebied van hardware, zoals servers. Ik heb werkervaring opgedaan  in Duitsland en Nederland, onder andere bij ICL en Fujitsu.'

Aulia van Goens, talent manager bij IBM Nederland, laat Homann zien wat voor werk IBM doet.  ‘Wat we bieden is een snuffelstage voor een dag. We hebben eerst een rondleiding en dan een talentgesprek.  Het is eerder een simulatie hoe de loopbaanplanning van een IBM'er er uit ziet. We geven daarbij tips, bijvoorbeeld hoe je een CV moet oppimpen.'

Geen speciale behandeling

Homann is erg blij dat hij een dag snuffelstage mag doen bij IBM Nederland. Daarbij probeert hij ook de vooroordelen over mensen met een lichamelijk handicap weg te nemen. Hij benadrukt dat hij niet staat te wachten op een speciale behandeling. ‘Ik wil door mijn managers net zo behandeld worden als andere werknemers. Ik heb een goed CV. Maar mensen kijken toch naar die lichamelijke handicap. Je zie bij sollicitatiegesprekken overigens een verschil tussen corporate recruiters van grote bedrijven en externe recruiters, zoals headhunters. (…) Ik wil die angst bij recruiters wegnemen. Ik zeg bijvoorbeeld dat ik ondanks mijn handicap prima auto en motor kan rijden.'

Meer over

Detachering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    IBM
    ActueelCarrière

    IBM helpt oudere werknemer die wil doorwerken

    IBM
    ActueelCarrière

    IBM helpt kansarmen met werkervaring

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    IBM: vrijwilligerswerk bevordert functioneren

    Euro
    ActueelCarrière

    Investeerders steken 2 miljoen in 8vance

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs