Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

WiMAX-bedrijf Worldmax stopt ermee

22 juni 2010 - 12:27ActueelCloud & InfrastructuurWorldmax Holding
Diederik Toet
Diederik Toet

Worldmax, de leverancier van snel draadloos internet in en rond Amsterdam, stopt per 1 augustus 2010 zijn dienstverlening. Het WiMAX-netwerk wordt stilgelegd, doordat de aanbieder zijn ambities voor een landelijk netwerk niet kan waarmaken. Het gebruikte radiosignaal stoort militaire activiteiten in Friesland, waardoor de frequentievergunning werd beperkt.

Worldmax is naar eigen zeggen het eerste commerciële mobiele WiMAX-netwerk ter wereld. Onder de naam Aerea was de draadloze dienst alleen beschikbaar in Amsterdam. Bij de introductie van het product, in juni 2008, had het bedrijf nog het plan om binnen drie jaar landelijk dekkend te zijn. Die ambitie werd halverwege 2009 bijgesteld.

Storing bij Defensie

De frequentievergunning van Worldmax werd eind 2009 plots ingeperkt in verband met een storing bij het satellietgrondstation van het ministerie van Defensie in het Friese Burum. De WiMAX-aanbieder spande hierover een rechtszaak aan en eiste honderd miljoen euro schadevergoeding. De partijen kwamen uiteindelijk tot een schikking.

Algemeen directeur Keimpe Algra van Worldmax is teleurgesteld: 'Door deze situatie bleken we een huis te hebben gebouwd op grond die zomaar onteigend kon worden op basis van nationale en Europese veiligheidsoverwegingen.' Hij vertelt dat hij en de aandeelhouders ontgoocheld zijn over het verloren gaan van hun investering.

Geldgebrek

Ook geldgebrek speelt een rol bij het mislukken van de WiMAX-dienst. Wereldwijd lukt het WiMAX-aanbieders niet om voldoende budget bijeen te sprokkelen voor het opzetten van het benodigde netwerk van zendmasten. Chipfabrikant Intel is een belangrijke aandeelhouder in Worldmax.

Critici hebben het mislukken van de technologie WiMAX al lang geleden voorspeld. 'Het mislukt zoals ook Betamax mislukte', zei een topman van Nokia in april 2009. Ook Jeanine van der Vlist, de vroegere directeur van Worldmax die tegenwoordig leiding geeft aan Alcatel-Lucent Nederland, gaf begin 2010 aan meer fiducie in de concurrerende technologie Long-term evolution (LTE) te hebben.

De Amsterdamse WiMAX-aanbieder verwierf in 2006 een vergunning voor de 3,5 GHz frequentieband. Het bedrijf had ook plannen om deel te nemen aan de veiling van de frequentie voor 2,6 GHz, maar deed uiteindelijk niet mee.

Meer over

NetwerkenTelecomWifiWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    WiMAX wordt toch echt een nicheproduct

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Topvrouw Alcatel-Lucent gelooft niet in WiMAX

    I amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Worldmax stelt ambitie WiMAX bij

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ‘WiMAX mislukt zoals Betamax mislukte’

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Worldmax verhoogt netwerksnelheid

    I amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Worldmax levert Amsterdams WiMAX op

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs