Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Tele2 betaalt 50 miljoen euro voor BBned

16 juli 2010 - 08:52ActueelCloud & InfrastructuurBBnedTele2
Diederik Toet
Diederik Toet

Voor vijftig miljoen euro neemt telecombedrijf Tele2 de zakelijke breedbandaanbieder BBned over. BBned, een volle dochter van Telecom Italia, levert zijn internetdiensten voornamelijk aan andere internet service providers. De onderneming stond al sinds eind 2008 in de etalage. Het Italiaanse moederbedrijf wil zich toeleggen op de markten in Italië en Brazilië.

Tele2 geldt al langer als mogelijke koper. Dit bedrijf heeft namelijk ook al een aanzienlijk marktaandeel in de Nederlandse zakelijke internetmarkt en kan met de aankoop van BBned zijn positie verstevigen.

Moederbedrijf Telecom Italia zinspeelt al sinds december 2008 op het afstoten van BBned. In een destijds gepresenteerd businessplan spreekt de directie de wens uit om zich voornamelijk toe te leggen op activiteiten in Italië en Brazilië. Daarmee gaf het bedrijf indirect aan zijn andere markten te willen af te bouwen.

Glasvezel

BBned levert (v)dsl- en glasvezeldiensten aan de serviceproviders BBeyond (zakelijk), Alice en InterNLnet (particulier). Deze drie bedrijven zijn ook eigendom van de Italianen. BBned heeft ongeveer driehonderd man in dienst en heeft naar eigen zeggen twaalfduizend zakelijke en zo'n vijftigduizend particuliere klanten. Het bedrijf is gevestigd in Hoofddorp.

BBned is onder andere in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven betrokken bij grootschalige glasvezelprojecten. In Amsterdam is BBned de beheerder van de zogenaamde actieve laag. Het bedrijf zorgt voor de belichting van de glasvezels en kan vervolgens het netwerk commercieel exploiteren.

Tele2 biedt naast dsl- en glasvezeldiensten ook vaste en mobiele telefonie. Het bedrijf experimenteert sinds half juli met een eigen 4G-netwerk voor snel mobiel breedband internet. Het hoofdkantoor staat in Diemen en huisvest ongeveer achthonderd medewerkers.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Landelijk LTE alleen na herverdelen frequentie’

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    LTE vanuit de bus van The A-Team

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Tele2 experimenteert met LTE-netwerk

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oprichter BBned wordt directeur bij Xelion

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BBned komt mogelijk in de etalage

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BBned boekt 7 miljoen verlies

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs