Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

OSI bezorgd over Microsofts Novell-patenten

03 januari 2011 - 13:16ActueelSoftware & DevelopmentAttachmateMicrosoftNovell
Diederik Toet
Diederik Toet

Het wereldwijde Open Source Initiative (OSI) wil dat de Duitse mededingingsautoriteit een onderzoek start naar de verwerving van diverse Novell-patenten door een consortium geleid door Microsoft. De internationale koepelorganisatie voor gebruikers van open source software vreest dat het consortium het gebruik van 882 open source patenten wil dwarsbomen. De patenten kwamen beschikbaar na de overname van Novell door Attachmate, die in november 2010 werd aangekondigd.

Als onderdeel van de overname verkoopt Novell 882 open source patenten aan het ict-consortium CPTN Holdings LLC. Die groep bestaat behalve uit Microsoft onder meer uit Oracle, Apple en EMC. Dat zijn allen grote leveranciers van gesloten software.

Bedreiging

OSI verwacht dat het consortium niets goeds met de patenten voor ogen heeft. De deelnemers in CPTN zouden al eerder hebben bevestigd dat open source een belangrijke bedreiging voor hun bedrijfsvoering is. Microsoft en Oracle hebben dat zelfs  in hun jaarverslag gemeld. De vier deelnemende bedrijven hebben elk een aanzienlijk aandeel in de markten voor besturingssystemen, middleware, virtualisatie en/of cloud en hebben geen belang bij een florerende markt voor open source software.

De open source koepelorganisatie vindt bovendien dat de aankoop van de Novell-patenten door het consortium schimmig is verlopen. Daarmee zouden kwade bedoelingen kunnen worden verhuld, aldus de brandbrief (pdf) aan het Duitse Bundeskartellamt. Die autoriteit had al eerder aangegeven open te staan voor reacties uit de markt.

Beroering

Op 22 november 2010 werd bekend dat Novell voor 2,2 miljard dollar in handen komt van leverancier van beheersoftware Attachmate. Bovendien verkoopt het bedrijf ter waarde van 450 miljoen dollar 882 patenten aan ict-consortium CPTN. De deal veroorzaakte veel beroering in de open source gemeenschap. Daarop maakte de softwareleverancier bekend dat hij ook na de overname door Attachmate eigenaar van Unix blijft. Dat is een veelgebruikte besturingssysteemfamilie. 

Attachmate is van plan om Novell in twee business units te splitsen: Novell en Suse. In de eerste unit vallen activiteiten zoals identiteitsbeheer en workload management. Suse is een veelgebruikte distributie van open source-besturingssysteem Linux. De twee business units worden geïntegreerd met de bedrijfsonderdelen Attachmate en NetIQ.

Meer over

BesturingssystemenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Novell behoudt Unix en verkoopt 882 patenten

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Attachmate koopt Novell voor 2,2 miljard

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Novell vindt overnamebod te mager

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Investeerder biedt 1,8 miljard dollar voor Novell

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM ontving in 2011 meeste patenten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Strijd barst los rond patenten InterDigital

    2 reacties op “OSI bezorgd over Microsofts Novell-patenten”

    1. Frank schreef:
      5 januari 2011 om 08:32

      Wat wordt hier bedoeld met Open Source software? Een belangrijke component is dat de source van Open Source beschikbaar is. Bijvoorbeeld voor de overheid is de source van Microsoft inzichtelijk. Het lijkt er meer op dat er twee kampen tegen over elkaar staan waarvan er een klaagt dat er concurrentie bestaat. Wordt wakker!

      Login om te reageren
    2. Andere Frank schreef:
      5 januari 2011 om 08:49

      En vergeet niet dat software patenten alleen geldig zijn in de VS. In de rest van de wereld heeft toiletpapier meer waarde dan deze “patenten”.

      Helaas zitten een flink aantal grote software leveranciers in de VS en heeft de rest van de wereld toch last van dit gedoe.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs