Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

McAfee: Gartner slaat plank mis

13 oktober 2008 - 14:52ActueelInnovatie & TransformatieGartnerMcAfee
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De kritiek van onderzoeksbureau Gartner slaat volgens McAfee in ieder geval niet op McAfee. De leverancier van beveiligingssoftware stelt dat het wel degelijk met zijn tijd meegaat en juist veel van zijn producten integreert.

Beveiligingsleverancier McAfee spreekt de recente kritiek van onderzoeksbureau Gartner tegen. Het bedrijf stelt dat het met zijn producten wel degelijk met de tijd meegaat en zelfs voorop loopt met het integreren van zijn security-producten.

Daarnaast benadrukt de leverancier dat het veel aandacht besteedt aan beheer. "EPolicy Orchestrator, het nieuwe managementpakket van McAfee, is het hart van ons portfolio waarin wij zoveel mogelijk security-oplossingen integreren", reageert het bedrijf. Beheer is ook volgens concurrent Symantec het grote hedendaagse struikelblok voor security.

Te duur

Gartner-analist Neil MacDonald hekelde de diverse leveranciers van ict-beveiliging. Hij stelt dat die bedrijven zich met hun producten teveel concentreren op deelaspecten van security, zoals alleen antivirus. Ze lopen met die zogeheten point solutions achter op moderne ontwikkelingen op beveiligingsgebied, aldus MacDonald.

Bepaalde beveiligingsaspecten zijn volgens Gartner inmiddels namelijk gemeengoed (commodity) geworden. De point solutions bieden dan ook onvoldoende bescherming en zijn bovendien te duur. Een ander kritiekpunt was het gebrek aan standaarden voor de uitwisseling van security-informatie. Gartner doelde hiermee zowel op uitwisseling binnen het productportfolio per leverancier als op uitwisseling tussen producten van verschillende aanbieders.

Prijs/prestatie

McAfee pareert de uitwisselingskritiek door – net als concurrent Symantec – te wijzen op de eigen productintegratie. Daarnaast spreekt het bedrijf de harde woorden over prijs versus prestatie tegen: "De McAfee Avert Labs analyseren vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week nieuwe gevaren en bedreigingen. Daarbij worden nieuwe oplossingen ontwikkeld om die af te wenden."

"Een voorbeeld hiervan is Artemis Technology, wat een op internet gebaseerde service van de Avert Labs gebruikt om direct bescherming te bieden wanneer een computer wordt aangevallen door kwaadaardige code. Artemis is de eerste technologie ter wereld die computers beschermt tegen gevaren op het moment dat die zich aandienen, zonder dat het beveiligingssysteem regelmatig moet worden ge-update." Dat laatste is weer een verlichting voor het beheer van de security-middelen.

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Investering dollar groei
    ActueelGovernance & Privacy

    Omzet uit security-software blijft groeien

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Trend Micro: koop geen antivirus

    Euro
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gartner: Antivirus is te duur

    Computable.nl
    OpinieSecurity & Awareness

    Anticiperen op de antivirus wapenwedloop

    ActueelCloud & Infrastructuur

    CommVault en McAfee combineren software

    Computable.nl
    AchtergrondGovernance & Privacy

    Test: Gecentraliseerd en genormeerd beveiligingbeleid

    Eén reactie op “McAfee: Gartner slaat plank mis”

    1. Mark Peter schreef:
      16 oktober 2008 om 16:29

      “McAfee: Gartner slaat plank mis”
      “Mark Peter: Gartner slaat AL TIJDEN plank mis””

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs