Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Draka dubt over Chinees miljardenbod

17 december 2010 - 10:16ActueelCloud & InfrastructuurDraka
Diederik Toet
Diederik Toet

Bestuur en toezichthouders van kabelfabrikant Draka hebben hun twijfels geuit over het miljardenbod dat de Chinese investeringsmaatschappij Tianjin Xinmao in november 2010 uitbracht. Dat schrijft het bedrijf op zijn site. Er is bezorgdheid over de traagheid waarmee de Chinezen de financiering en de benodigde vergunningen regelen. Toch kregen ze de afgelopen dagen inzage in de boekhouding van het Amsterdamse bedrijf.

Het onbekende Tianjin Xinmao wil een bod van 20,50 euro per aandeel uitbrengen op Draka. Met het bod waarderen ze de kabelfabrikant op ruim een miljard euro en ontketenen ze een biedingsstrijd. Het Italiaanse Prysmian bracht enkele uren eerder een bod van 17,20 euro uit, waarmee Draka's directie en raad van toezicht al hadden ingestemd.

Due diligence

Als onderdeel van het biedingsproces hebben de Chinezen een paar dagen de tijd gekregen om een boekenonderzoek ('due diligence') bij Draka te doen. De voorzitter en directeur van Tianjin Xinmao bezochten een van de fabrieken en spraken het management van Draka. Deze gesprekken duren voort, zo meldt de kabelfabrikant.

Tianjin Xinmao is een niet-beursgenoteerde Chinese investeerder met een wel-genoteerde dochteronderneming Xinmao Science & Technology. Deze dochter is actief op de vastgoed- en glasvezelmarkt en heeft een investeringsvehikel met de naam Xinmao S&T Investment Co Inc. Het is deze organisatie die het bod op Draka overweegt uit te brengen.

Nexans, Prysmian en Xinmao

In oktober 2010 werd bekend dat investeringsmaatschappij Flint Beheer af wil van zijn controlerend belang in het Amsterdamse Draka. Flint is met 48,8 procent de grootste (minderheids-)aandeelhouder. Daarop bracht de Franse  branchegenoot Nexans een bod van 15 euro per aandeel uit. Kort daarop brachten Prysmian en Tianjin Xinmao elk een hoger bod uit.

Draka is opgericht in 1910 onder de naam Hollandsche DRAad- en KAbelfabrieken. In 1970 werd het bedrijf overgenomen door Philips, maar in 1986 werd het weer afgesplitst. Hierna ging het bedrijf verder onder de huidige naam Draka Holding. Het bedrijf heeft een notering aan de Amsterdamse MidKap-index en haalde in 2009 een jaaromzet van 2,05 miljard euro.

Lees ook over de historie van Draka: 'In 100 jaar van rubber naar snel glas'

Meer over

NetwerkenOvernameTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Draka: in 100 jaar van rubber naar snel glas

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chinezen mengen zich in biedingsstrijd Draka

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka geïnteresseerd in Italiaans overnamebod

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nexans brengt bod uit op kabelfabrikant Draka

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Prysmian krijgt 90 procent in Draka aangeboden

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka herstelt zich na dip van 2009

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs