Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

F-Secure

Bernard Vuijk
15 april 2015 - 14:01Awards NieuwsInnovatie & TransformatieF-Secure
Bernard Vuijk
Bernard Vuijk

F-Secure heeft de broncode van locatiedienst Lokki aan de open source-gemeenschap overhandigd. Door de overhandiging is het nu voor iedereen mogelijk de software gratis in nieuwe locatiediensten en in apps te gebruiken. Het is ook een mogelijkheid een open source-gemeenschap op te zetten rondom het delen van locaties waarbij beveiliging en privacy in acht worden genomen.

F-Secure introduceerde in 2013 de ‘location sharing’ app Lokki voor families en andere ‘privacy-minded’ groepen. Eind 2014, met een sterkere focus op diensten die strategisch dichter tegen beveiliging en privacy aanliggen, besloot F-Secure Lokki als onafhankelijke dienst aan te bieden. Via het open source-initiatief zal Lokki’s technologie blijven bestaan en krijgt het mogelijk nieuwe locatiedienstinnovaties van studenten, startups en mobiele dienstenontwikkelaars. Daarnaast vormt het een nieuw onderzoeksplatform voor academische partners.

Het Lokki open source-project wordt al gebruikt in een Open Academy-project met studenten Computerwetenschappen van de Software Factory van de University of Helsinki, de Department of Computer Science van de Stanford University, Massachusetts Institute of Technology en de University of Illinois.

‘De samenwerking met Software Factory helpt Lokki als een gevestigde naam in het open source-project,’ zegt Fabian Fagerholm, die de Software Factory aan de University of Helsinki coördineert. Software Factory is een experimenteel software R&D laboratorium dat educatie, cross-disciplinaire onderzoeken en hoogwaardig ondernemerschap stimuleert en toejuicht.

‘We geloven in openheid en de vrijheid van het internet’, zegt Harri Kiljander, Director, Consumer Security bij F-Secure. ‘Lokki is als F-Secure-product tot een einde gekomen, maar zo willen we iets teruggeven en hopen we dat deze technologie iets nieuws teweeg kan brengen.’ F-Secure heeft nu de Lokki-broncode voor Android, iOS en Windows Phone apps vrijgegeven en voor de beveiligde server als een open source project via https://github.com/f-secure/lokki.

Juryoordeel

Het Lokki open source-project wordt inmiddels gebruikt door studenten Computerwetenschappen aan gerenommeerde high-tech Universiteiten. F-Secure heeft de Lokki-broncode vrijgegeven en laat de gemeenschap meeprofiteren van hun innovatief talent en kennis. De jury is het eens met F-Secure dat openheid en de vrijheid van het internet een gemeenschappelijk goed is.

Stemmen

Op 3 november 2015 tijdens de jubileumeditie van de Computable Awards wordt bekend wie er naar huis gaan met de awards. U kunt nu stemmen op uw favoriet binnen elke categorie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Pijl naar rechts icoon

    Hogeschool Windesheim

    Redesign your Future (Hogeschool Windesheim)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    Realtime beveiliging zonder downtime dankzij nieuwe dual-datacenters oplossing (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    BauWatch transformeert naar een wendbare digitale organisatie met focus op AI (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    Leroy van der Steenhoven, Databalance

    Leroy van der Steenhoven, Teamlead Networking (Databalance)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 2,75 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs