Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kopana helpt CERN aan Microsoft-alternatief

28 augustus 2020 - 06:413 minuten leestijdAwards NieuwsData & AICERNComputable

Wetenschapsinstituut CERN heeft plannen onthuld om komend jaar af te stappen van zijn gebruik van Microsoft Exchange. CERN voert doelbewust een breed it-project door om te ontkomen aan vendor lock-in en kijkt daarbij specifiek naar Microsoft. Het project heet dan ook ‘Microsoft Alternatives (MALT)’. Het gekozen alternatief voor het veelgebruikte Exchange is het open source Kopano, van Nederlandse bodem. Het project ‘Microsoft Alternatives (MALT)’ van CERN, Kopano, WebRTC, OwnCloud, EOS, OpenOffice, LibreOffice, OpenShift, WordPress, Jekyll, Drupal en Elasticsearch is genomineerd voor de Computable Awards 2020 in de categorie Partnerproject.

De voorgenomen migratie weg van het nu gebruikte Exchange begint met een on-premise pilot. Dat proefproject gebruikt de Kopano-software van de gelijknamige Delftse leverancier. Kopano is voortgekomen uit de open source groupware Zarafa, die ook van Nederlandse herkomst is. De huidige maildienst van CERN omvat zo’n veertigduizend mailboxen met daarin een totaal van ongeveer 60 terabyte aan maildata. De CERN-gemeenschap telt twintigduizendgebruikers. CERN heeft zijn MALT-project in 2018. Verhoging van Microsofts licentiekosten was de katalysator. CERN verloor namelijk zijn status als academisch instituut voor gebruik van Microsofts-software. In plaats daarvan werd een licentiemodel per-gebruiker van toepassing. Dit kwam neer op een kostenverhoging van een factor tien.

MALT zet in 2020 al de eerste stappen weg van Microsoft Exchange. De missie van MALT is het zoeken (en vinden) van FOSS-oplossingen en -producten (free and open source software) met eenvoudige exitstrategieën en lage overstapkosten. Daarbij wordt expliciet het vermijden van vendor lock-in genoemd. De pilot met Kopano’s software wordt gevalideerd met zowel standaardgebruikers bij CERN als ook met mensen die meer geavanceerde mogelijkheden gebruiken. Volgens de plannen wordt de webapp van Kopano ingezet als volwaardige client voor back-end die dan mail- en andere functionaliteit biedt. In het kader van MALT wordt niet alleen naar maildiensten gekeken. Zo worden onder meer ook identity-management, applicatiebeheer, kantoorsoftware (office suite), cms en paas meegenomen in de gang naar vrijere alternatieven. CERN heeft een portalsite opgezet waar het een uitgebreide lijst biedt van de diensten die het gebruikt, welke producten het daarvoor in overweging heeft, en wat de status is qua de pilotprojecten en implementaties. Behalve Kopano worden daar oplossingen en technologieën genoemd als WebRTC, OwnCloud, EOS, Open- of LibreOffice, OpenShift, WordPress, Jekyll, Drupal, en ElasticSearch. Daarnaast biedt de lijst echter ook generieke opties voor alternatieven, zoals ‘accountmanagement’, ‘hardened pc’s’, ‘self sustained desktops’, ‘another antivirus’ en ‘microservices’.

Terug naar de overige genomineerden

Meer over

DrupalOpenOfficeWordpress

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Handen
    Governance & Privacy

    Computable nomineert tien partnerprojecten

    Winst
    Innovatie & Transformatie

    ROC Midden Nederland zet digitale onderwijsassistent in

    Cloud & Infrastructuur

    Spie Nederland vernieuwt en stroomlijnt erp-landschap

    Cloud & Infrastructuur

    Fair Care-app bestrijdt fraude in Brabantse zorg

    Data & AI

    NS is met data beter onderweg

    Hoofdjury Computable Awards 2020
    Innovatie & Transformatie

    ‘Aanleiding crisis is verdrietig, maar bijvangst is goed nieuws’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs