Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dell biedt Ubuntu Linux in Europa

08 augustus 2007 - 09:10ActueelInnovatie & TransformatieDellNovellSuse
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Dell brengt Linux-distributie Ubuntu uit in Europa op enkele modellen van zijn laptops. Dit betreft consumentenmachines uit de Inspiron-lijn, maar de pc-producent heeft ook plannen om de zakelijke desktopdistributie Suse Linux Enterprise van Novell te leveren.

 

Dells plannen voor een zakelijke Linux-distributie, die van Novell, betreffen vooralsnog echter alleen de groeimarkt China. Het inkomensniveau daar is niet bepaald afdoende om een volledige Windows-licentie even aan te schaffen. Microsoft beseft dat ook en heeft afgelopen vrijdag de winkelprijs voor de Home Basic-uitvoering van Windows Vista in China verlaagd naar zo'n  66 (Amerikaanse) dollars. Die consumentenuitvoering is daarmee zo'n 67 procent goedkoper geworden. De winkelprijs voor Windows is echter niet hetzelfde als de oem-prijs, dus meegeleverd bij – en normaliter voorgeïnstalleerd op – een pc.

In Europa biedt Dell nu de Linux-distributie Ubuntu. Dit betreft eerst Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk; de grootste ict-afzetmarkten alhier. Het bedrijf komt in de komende weken met meer nieuws over welke laptop- en desktopmodellen het voorziet van Linux. Voor zakelijke gebruikers biedt Dell op zijn servers al enige tijd Linux, waaronder de Enterprise Server-uitvoering van Novells Suse Linux. Daarnaast heeft het samen met Linux-distributeur Red Hat een complete oplossing opgezet voor applicatieserver JBoss, die begin vorig jaar is overgenomen door Red Hat.

Dell onthulde enige tijd terug al concrete plannen om Linux voorgeïnstalleerd te leveren op enkele modellen van zijn pc's. Dit onder meer na terugkoppeling van eindgebruikers via een daarvoor opgezette feedback-site, IdeaStorm van Dell. Aanvankelijk was nog niet bekend welke Linux-distributie Dell zou kiezen, maar dat is dus Ubuntu geworden.

In de Verenigde Staten zijn Dell-machines met dat besturingssysteem al sinds mei verkrijgbaar. Prijsvergelijkingen met dezelfde pc-modellen met Windows hebben interessante discrepanties opgeleverd. Sommige daarvan zijn te verklaren uit de extra software die een pc-producent als Dell meelevert; vaak zijn dat gesponsorde probeerversies die de eindgebruiker tot aanschaf moeten verleiden.

Meer over

BesturingssystemenLaptopsLinuxNovell-productenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dell sluit zich aan bij Microsoft-Novell

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dell biedt Linux op desk- en laptops

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dell VS biedt Red Hat op werkstations voor mkb

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dell verkoopt pc’s zonder besturingssysteem

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Novell wint Dell voor Suse op servers

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Italiaanse Dell-dealer levert Linspire op desktop

    Eén reactie op “Dell biedt Ubuntu Linux in Europa”

    1. Ronald schreef:
      8 augustus 2007 om 11:20

      Heerlijk om te lezen dit bericht 🙂
      Ik hoop dat meer grote merken deze stap gaan maken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs