Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CAO-overleg Getronics eind dit jaar hervat

15 oktober 2008 - 11:383 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieGetronicsKPN
Rik Sanders
Rik Sanders

Eind dit jaar zullen de cao-onderhandelingen tussen Getronics en de vakbonden weer worden hervat. Dat verwacht zegsvrouw Jolanda Peek. Een nieuwe cao is wenselijk met het oog op de komst van ruim 3000 KPN'ers naar de automatiseerder op 1 januari 2009. Dit KPN-personeel beschikt wél over een vernieuwde cao.

Sinds de werkgever de gesprekken eind april opschortte, bevindt het cao-overleg tussen Getronics en de vakbonden zich in een impasse. Jolanda Peek, directeur communicatie bij Getronics, verwacht dat het overleg over een nieuwe cao eind dit jaar weer wordt hervat.

Rust aan het cao-front is zeker wenselijk gezien de komst van ruim 3000 KPN'ers naar Getronics op 1 januari 2009. Zij beschikken wél over een vernieuwde cao die tot eind 2009 loopt. Van de 10.000 medewerkers die Getronics dan telt, zou dan eenderde van de medewerkers wel een cao hebben en tweederde niet. "Het KPN-personeel wordt gedetacheerd naar Getronics. Pas in een veel later stadium zal er worden gesproken over het gelijktrekken van de arbeidsvoorwaarden", stelt Peek.

Integratie

Van KPN komen drie onderdelen: KPN ICT Services, KPN Corporate Solutions en Sales Corporate Market. Het eerste onderdeel levert datacenter- en hostingdiensten, vergelijkbaar met die van Getronics, online software, en bedrijfscommunicatieoplossingen, zoals PABX en IPBX, een managed ip-omgeving en narrowcasting. Het tweede onderdeel beschikt over een outsourcings-telecomportfolio en het derde onderdeel is het verkoopapparaat voor de grootzakelijke markt.

Dit laatste onderdeel is overigens al afgelopen zomer geïntegreerd in de Getronics-organisatie. "Wij kregen van klanten signalen dat ze niet met twee verkoopafdelingen te maken wilden hebben. Daarom hebben we deze club eerder geïntegreerd, zodat klanten één contactpersoon blijven houden."

De datacentra (cybercenters) van KPN worden ook geïntegreerd in de Getronics-organisatie. Daar waar Getronics zich richt op de grootzakelijke markt (de top 500 van bedrijven en organisaties) zal KPN de ict-activiteiten voor het midden- en kleinbedrijf uitvoeren. Voor eventuele datacenter-diensten gaat KPN voortaan gebruik maken van de rekencentra van Getronics, aldus Peek .

In- en uitstroom

Momenteel telt Getronics in de Benelux zo'n tienduizend medewerkers. Door de verkoop van de applicatiedivisie gaan er dit jaar nog 3500 man naar andere eigenaren. Daartegenover staat dus de komst van 3500 KPN-personeelsleden. Die in- en uitstromen heffen elkaar op.

Getronics kondigde gisteren een restyling aan. De aparte naam Getronics Pinkroccade voor de Benelux is komen te vervallen. De naam van de automatiseerder wordt overal ter wereld Getronics, met als subtitel 'a KPN company'. Ook wordt Getronics Consulting als apart merk in Nederland neergezet. De merknaamaanpassingen gaan gepaard met de invoering van een nieuwe huisstijl.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Getronics presenteert nieuw gezicht

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Kannibaal’ KPN zet klanten IP-diensten voor

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ‘BAS-personeel houdt recht op Getronics-CAO’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met Getronics CAO 2009

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs