Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Windows 7 gaat XP van toneel verdrijven’

16 oktober 2009 - 09:033 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurForresterMicrosoft
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Windows 7 gaat Windows XP eindelijk van het toneel verdrijven. Dat voorspelt marktonderzoeksbureau Forrester. De belangrijkste redenen daarvoor zijn: de uitfasering van een inmiddels aardig verouderde desktopgeneratie, het in zicht komen van het einde van de ondersteuning voor Windows XP en nieuwe eigenschappen van Windows 7. Daartoe behoren onder andere features met namen als AppLocker, DirectAccess, BranchCache en BitLocker.

Tweederde van alle organisaties wereldwijd zegt, vroeger of later, over te stappen op Windows 7. Dat blijkt uit onderzoek van Forrester onder 655 ict-beslissers in Europa en Noord-Amerika in het derde kwartaal van 2009. Van alle organisaties heeft 27 procent hierover nog geen beslissing genomen. Twee procent overweegt over te stappen op een ander besturingssysteem, zoals Windows 8 (dat in 2011 wordt verwach ), Mac OS X of Linux.

Er zijn allerlei redenen waarom organisaties over willen stappen op Windows 7. Een belangrijke reden is uitfasering van bestaande hardware. Vanaf het moment dat onze economie wereldwijd in een recessie terecht kwam, hebben veel ict-managers volgens Forrester de levensduur van de desktops binnen hun bedrijf verlengd van vier naar vijf jaar, en die van laptops van drie naar vier jaar. Die machines zijn inmiddels aan vervanging toe. Die trend wordt nog eens versterkt, doordat volgens Forrester een deel van de organisaties, in afwachting van Windows 7, de levensduur van apparatuur nog langer heeft gerekt.

Nieuwe eigenschappen

Daarnaast denkt Forrester dat organisaties overtuigende zakelijke redenen zien om over te stappen op Windows 7. Dit nieuwe besturingssysteem zou voor hen interessante nieuwe eigenschappen hebben. Daarbij gaat het onder andere om AppLocker, DirectAccess, BranchCache en BitLocker. AppLocker geeft systeembeheerders de mogelijkheid te bepalen welke programma's gebruikers mogen starten, via het maken van ‘white lists' en/of ‘black lists'.

DirectAccess is een methode om mobiele werknemers via ‘secure tunneling' een beveiligde toegang tot het bedrijfsnetwerk te bieden, zonder dat VPN-software hoeft te worden geïnstalleerd. BranchCache moet het downloaden van centraal opgeslagen bestanden naar bijkantoren versnellen door deze op te slaan binnen de centrale cache van een Windows 7 server in een bijkantoor of de cache van desktopmachines. BitLocker verplicht gebruikers om bestanden versleuteld op te slaan op externe media zoals usb-sticks en externe harde schijven, tenminste als de systeembeheerder dat zo instelt via group policies.

Expert Windows 7?

Ben je ook helemaal thuis in Windows 7 of een willekeurig ander besturingssysteem? Meld je dan nu als expert voor het Topic Besturingssystemen aan! Stuur een e-mail met contactgegevens en een korte motivatie waaruit de expertise blijkt naar besturingssystemen@computable.nl.

Meer over

BesturingssystemenSoftwarebeheerWindows XP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    sparen
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Windows XP kan eindelijk met pensioen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Ballmer: ‘We are all in the right industry!’

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Microsoft geeft Windowsgebruiker browserkeuze

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows 7 integreert XP twee maal

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bèta van Windows 7 beschikbaar

    ActueelWerkplek & Beheer

    PDC: Windows 7 sneller dan Vista

    23 reacties op “‘Windows 7 gaat XP van toneel verdrijven’”

    « Oudere reacties
    1. RV schreef:
      23 oktober 2009 om 13:07

      En wederom word de Microsoft mooi Windows 7 marketing hype praatjes ingehaald door day-today real-life bugs en problemen, waarvoor nog steeds geen oplossing is gevonden.

      Windows 7 dat met alle mooie grafische toeters en bellen die de aandacht van de gebruiker moeten afleiden van het windows fundament eronder, wat nog steeds niet goed en solide gefixed, patched, gerepareerd is.

      “Open your windows” en ontdek dat er nog veel meer (zelfs gratis!) besturingsystemen zijn, waarmee jij in jouw computerbehoeften kunt voorzien.

      Login om te reageren
    2. RV schreef:
      23 oktober 2009 om 13:09

      en zoals de titel van dit verhaal aangeeft…
      Als na de End of Product Life Cycle..XP support weg gaat vallen, kiezen mensen noodgedwongen eieren voor hun geld en laten ze zich de volgende windows versie opdringen. Niet omdat ze ervoor kiezen, maar gewoom omdat het niet anders kan! Zo kan ik ook een uitspraak als deze doen.

      Login om te reageren
    3. sjun demartelaere schreef:
      23 oktober 2009 om 21:26

      Er zijn andere alternatieven na XP dan 7. In Linuxland gebeuren mooie dingen en hier draait intussen al OS X Snow Leopard. 7 is best leuk en oogt ook gelikt. Bovvendien zullen hardware-incompettabiliteiten t.z.t. wel worden opgelost. Maar zoveel geld voor een businessversie vind ik teveel. Microsoft is niet de enige OS aanbieder die met iets nieuws komt dat deugdelijk beveiligd wordt.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs