Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Progress levert beheerplatform Air France-KLM

06 september 2010 - 20:46ActueelCloud & InfrastructuurFujitsuKLMProgress
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Bedrijfssoftwareleverancier Progress Software levert het Progress Actional SOA Management-platform aan Air France-KLM. De luchtvaartmaatschappij zet de software in voor monitoring van de volledige ict-infrstructuur en wil voldoen aan de vereisten voor een Service Oriented Architecture (SOA). De luchtvaartmaatschappij verwacht dat door de invoering van de nieuwe programmatuur honderd procent beschikbaarheid van het online reserveringssysteem kan worden geboden.

Er zijn geen financiële details van de overeenkomst bekendgemaakt. Ook de duur van het contract is niet vermeld. Het platform is een onderdeel van de Progress Responsive Process Management (RPM)-suite van de bedrijfssoftwareleverancier. Voordat de luchtvaartmaatschappij voor Progeress koos, voerde het eerst tests uit.

De nieuwe software wordt in eerste instantie geïmplementeerd voor het volledig en in real-time monitoren en beheren van de ticketboekingsdienst via internet. Zo moet de luchtvaartmaatschappij sneller kunnen inspringen op wisselende omstandigheden zoals fluctuerende brandstofprijzen of een veranderende voorkeur voor bestemmingen van passagiers. Ook luchtvaartmaatschappij British Airways (BA) maakt gebruik van de software. 

De software wordt stapsgewijs ingevoerd. Er wordt begonnen met Business Transaction Assurance, een onderdeel van de Progress RPM-suite dat wordt geïmplementeerd binnen drie datacenters in een SOA-omgeving bij KLM. Daarna volgt de implementatie voor de volledige Air France-KLM-groep.

 

Storing incheckapplicatie

De luchtvaartmaatschappij kampte zondag 25 juni 2010 met een storing aan de
incheckapplicatie.
Daardoor kwamen namenlijsten niet door en konden passagiers en bagage twee uur lang niet worden ingecheckt. Volgens de luchtvaartmaatschappij kwam de storing door een extern systeem en waren er geen mankementen aan de eigen ict-systemen.

Air France-KLM verlengde eind 2009 twee contracten met ict-dienstverlener Fujitsu Services. Het ging om een overeenkomst voor helpdeskondersteuning van alle werkplekken wereldwijd en een verlenging van een beheercontract voor de kantoorautomatisering van de Nederlandse vestigingen van KLM. Die contracten hebben een waarde van ongeveer vier miljoen euro en een looptijd van drie jaar.

Na de fusie tussen Air France en KLM in 2004 zijn afzonderlijke ict-systemen van beide organisaties geïntegreerd. De luchtvaartmaatschappijen kozen voor die optie om te voorkomen dat systemen volledig vervangen moesten worden.

Meer over

FusiesProgress 4GLSOASoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Extern systeem legde ICT van KLM plat

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KLM getroffen door ICT-storing

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    KLM-crew mailt voortaan met Gmail

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    KLM krijgt nieuwe Java EE deployments

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    Air France-KLM sluit contracten met Fujitsu

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KLM migreert naar nieuwste versie IBM-mainframe OS

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs