De opdracht omvat het beheer en het onderhoud van de technische ict-infrastructuur van de belangrijkste informatiesystemen. Het gaat om housing, hosting en techinsch applicatiebeheer en daaraan gerelateerde diensten op het gebied van compliancy en beveiliging, architectuur, servicemanagement en service-integratie. De SVB wil onder andere de dienstverlening via internet optimaliseren. Het functioneel applicatiebeheer wordt door de SVB zelf gedaan.
De uitvoerder van volksverzekeringen in Nederland voert een vernieuwing van de automatisering door. Als onderdeel van die veranderingen is in 2009 dienstverlener Capgemini ingeschakeld als implementatiepartner van een nieuwe ict-infrastructuur. In november 2010 sloot de SVB een driejarig raamcontract met PC-Ware Information Technologies voor de invoering van standaardsoftware. Als onderdeel van de vernieuwing van de ict-omgeving wil de organisatie meer standaardsoftware-oplossingen gaan gebruiken in plaats van applicaties zelf te ontwikkelen en te onderhouden.
Kinderbijslag
Regelingen die de SVB uitvoert zijn onder andere de kinderbijslag, aow, nabestaandenuitkering en de administratieve ondersteuning bij het persoonsgebonden budget voor zorgverlening. SVB ziet toe of deze persoonsgebonden financiële regelingen zo recht- en doelmatig mogelijk uitgevoerd worden.
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: