Aan het onderzoek deden 101 leidinggevenden van organisaties uit de Benelux mee. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Quocirca en vindt plaats in opdracht van ict-leverancier Oracle. Bij bedrijven uit de Benelux worden investeringen in het datacenter vooral ingegeven vanuit technische aspecten, zoals de vervanging van oude apparatuur. In andere Europese landen wordt bij investeringen vaker gekeken naar verbetering van de bedrijfsprestaties. Uit het onderzoek komt verder naar voren dat slechts de helft van de datacentermanagers zicht heeft op de energiekosten van het rekencentrum.
Met name telecomebedrijven vinden investereingen in rekenkracht noodzakelijk. Eerder waren dat vooral financiële instellingen, blijkt uit een vergelijking van de resultaten van mei 2011 en de respons van januari 2012.
Explosie van data
Volgens Oracle lijken veel bedrijven overrompeld door de explosie aan data. 'Er is steeds meer interactie tussen klanten en bedrijven via mobiele apparatuur. Bedrijven slaan ook steeds meer gegevens op.'
De leverancier verwacht dat bedrijven op de lange termijn weer in eigen datacenterfaciliteiten gaan investeren.
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: