Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Incentro vult ECM-platform Utrecht aan

08 december 2015 - 07:56ActueelCloud & InfrastructuurAlfresco SoftwareGemeente UtrechtIncentro
Robin van Wees
Robin van Wees

Gemeente Utrecht heeft zijn content management en archivering ondergebracht in Alfresco, een enterprise content management (ECM) platform. Minister Plasterk heeft alle Nederlandse gemeenten ertoe verplicht in 2017 volledig digitaal te werken, hierom heeft gemeente Utrecht besloten de volgende stap te zetten in de digitalisering. De partner van Alfresco, it-dienstverlener Incentro, voert de implementatie uit.

Gemeenten hebben een complexe infrastructuur, overal is een andere applicatie voor. Volgens Diederick Splinter, manager bij Incentro, gaat er al veel tijd en moeite zitten in een wijziging in de structuur. Om hiermee om te gaan wordt alle content nu opgeslagen in de ecm-software. De software van Alfresco wordt door hun partner Incentro aan de infrastructuur van de gemeente gekoppeld. Volgens Splinter, is het platform van Alfresco het enige moderne open source ecm-systeem dat content vanuit de hele organisatie centraal beschikbaar stelt en tegelijkertijd de compliance en governance waarborgt.

De koppeling van het platform met outlook is in juni gestart. Er is in de zomermaanden eerst een pilot uitgevoerd onder ongeveer veertig gebruikers. Deze gebruikers waren enthousiast, want ze kunnen nu hun mails en bijlagen toevoegen aan een zaak of dossier. De gemeente besloot na de pilot over te gaan tot verdere uitrol. Het ecm-systeem is overigens geen nieuw systeem, maar het belooft wel de oplossing te zijn voor de chaos van het informatiebeheer bij de gemeenten.

Opslaan in archief

Een voorbeeld van de koppeling aan Alfresco is Outlook. Hierbij worden nu alle inkomende en uitgaande mail automatisch opgeslagen in het archief. Hierdoor wordt het werkproces efficiënter gemaakt. Verder kunnen medewerkers overal en te allen tijden gebruik maken van het platform, ook dit is een punt van verbetering voor de gemeente. Lazo Bozarov, manager functioneel beheer bij de gemeente Utrecht, zegt: ‘De moderne open source enterprise content management software van Alfresco laat mijn collega’s samenwerken waar en wanneer dat uitkomt. Met het ontzorgende voordeel dat alle content onder controle is, conform de gemeentelijke processen.’

De infrastructuur is door Incentro aan de gemeente gekoppeld, dus de stappen die nog genomen moeten worden zijn voor de gemeente. Incentro laat weten dat zij dit systeem al vaker aan gemeenten hebben gekoppeld. De uitwisseling tussen verschillende applicaties gaat over een bepaalde integratielaag. Bij gemeenten gaat het om zaak- en document services. Incentro heeft hiervoor functionaliteit voor Alfresco ontwikkeld. Hierdoor kunnen meerdere gemeenten daar gebruik van maken. 

Meer over

ArchiveringSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Qaitbay

    Snel het juiste antwoord binnen je klantenservice
    Pijl naar rechts icoon

    MOBA

    MOBA: digitale transformatie met spare parts webshop op Shopware
    Pijl naar rechts icoon

    Trust Connect

    Laat jullie organisatie nooit gijzelen door cybercriminelen met de AbilityKey
    Pijl naar rechts icoon

    Keurslager

    Keurslager: Mobile-first loyalty voor een 80-jarig icoon
    Pijl naar rechts icoon

    DecisionGuard

    Zero Trust Execution for Autonomous Systems
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Handen schudden
    Data & AI

    ECM-leverancier Cintas gaat verder als Oasis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs