Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amsterdamse aanpak ict-incidenten niet op orde

12 juli 2019 - 08:27ActueelOverheidGemeente Amsterdam
Diederik Toet
Diederik Toet

Ict'ers van gemeente Amsterdam houden zich bij ict-storingen niet altijd aan de standaardprocedures. Hierdoor duurden sommige storingen behoorlijk lang. Zowel de interne als externe communicatie laat te wensen over. Dit blijkt uit gemeentelijke documenten die stadszender AT5 in handen kreeg na een wob-verzoek.

Het aantal grote ict-storingen bij gemeente Amsterdam wisselt van jaar tot jaar, blijkt uit de documenten. In het eerste halfjaar van 2019 waren het er zes, het hele vorig jaar waren het er acht en in 2016 waren het er zelfs 22. Recente grootschalig storingen hadden betrekking op de netwerkinfrastructuur, e-mail en printen. Het betrof storingen die langere tijd de gehele gemeentelijke organisatie troffen.

Netwerstoring

Bij veel van deze grote storingen blijken de standaardprocedures niet te zijn nageleefd, concludeert AT5 uit de documentatie. De stadszender noemt enkele voorbeelden.

Zo zouden ambtenaren zich bij de twaalf uur durende netwerkstoring op 18 februari niet hebben gehouden aan het vier-ogenprincipe. Dat schrijft voor dat minimaal twee personen aanwezig moeten zijn bij aanpassingen van de ict-infrastructuur. Door ongeplande onderbezetting werden het werk door slechts één persoon gedaan. Een roll-back lukte ook niet en zelfs de werkomgeving voor de beheerders was niet beschikbaar.

Communicatie

Ook de communicatie over de storing liet te wensen over, blijkt uit de opgevraagde gemeentelijke documenten. Intern was er veel frustratie doordat er voor het eigen personeel lange tijd onduidelijkheid heerste. Medewerkers wilden weten wat de oorzaak is en of men aan herstel werkt, maar werden niet ingelicht. Bovendien konden burgers niet terecht bij de gemeenteloketten en was het gemeentelijke informatienummer buiten werking. AT5 concludeert dat er structurele problemen rond de communicatie zijn.

Verantwoordelijk wethouder Touria Meliani heeft maatregelen toegezegd. Zo wil ze de draaiboeken en protocollen die de organisatie gebruikt in geval van verstoringen, laten aanscherpen. Ook komt er een nieuw communicatieplan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Afas Software
    Awards NieuwsData & AI

    Afas helpt Amsterdam met digitale dienstverlening

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs