Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Prijs voor BI bij politie Amsterdam

30 september 2009 - 14:07ActueelData & AIAlbert HeijnDSMKPNNashuatecPolitieSogeti
Alex Beishuizen
Alex Beishuizen

De regiopolitie Amsterdam-Amstelland heeft een zogenoemde Excellent Performance Award gewonnen op het gebied van business intelligence (BI). Het korps ontving de prijs van de jury van de jaarlijkse BI Awards op het onderdeel ‘Excellent Start-up’. De prijs werd uitgereikt tijdens het tweedaagse BI-symposium dat Sogeti jaarlijks samen met de Butler Group organiseert.

De jury was vooral onder de indruk van de snelle start die de regiopolitie Amsterdam-Amstelland met business intelligence heeft gemaakt. Het korps heeft volgens de jury tegenwoordig een informatiegestuurde organisatie waarbij beleid snel kan worden doorvertaald naar het bestrijden en voorkomen van misdaad op straat.

Informatie uit talloze intern en externe bronnen wordt gecombineerd tot integrale informatie om bijvoorbeeld de politie-inzet af te stemmen op de kans dat overtreders van de wet en draaideurcriminelen op een bepaalde locatie hun slag slaan. De effectiviteit van het systeem is nog niet perfect maar wordt wél steeds beter, aldus de jury: ‘De politie is steeds vaker op die plek waar de misdadigers willen toeslaan. Boeven lopen zogezegd steeds vaker in de armen van de gerechtsdienaars.'

De Excellent Performance Award is onderdeel van de BI Awards 2009. Deze juryprijzen worden jaarlijks uitgereikt aan organisaties die zich onderscheiden op het gebied van business intelligence. Dit jaar won het ziekenhuis Diakonessenhuis in Utrecht de BI Award als slimste organisatie van 2009.

Intelligente organisaties

Naast de politie Amsterdam-Amstelland en het Diakonessenhuis waren ook KPN Retail en International Card Services (ICS) dit jaar genomineerd voor de BI Award. De organisaties werden geselecteerd uit de honderdvijftig deelnemers aan het Nationale BI Survey 2009. Dit onderzoek wordt jaarlijks door advies- en onderzoeksbureau Passionned en geeft een beeld van de toepassing van BI in ons land, dus hoe het is gesteld met de intelligentie van Nederlandse organisaties.

De genomineerde organisaties zijn onderzocht op zestig bedrijfsmatige aspecten. Deze aspecten zijn getoetst door studenten van de parttime opleiding Bedrijfskunde van de Rotterdam School of Management. Zij bezochten de bedrijven en brachten hiervan verslag uit aan de jury.

Winnaars

Eerdere winnaars van een BI Award zijn Albert Heijn, Nashuatec Services, DSM Innovation en de afdeling bezwaar en beroep van het UWV. Ook KPN Mobiel, het CFI, het Ministerie van Sociale Zaken en MCB Nederland wonnen al eens een award.

Meer over

Business IntelligenceKPI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Jury maakt genomineerden BI Awards bekend

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Jury BI Awards: geen prijs voor ‘losers’

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Studenten controleren nominaties BI Awards

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    UWV en Nashuatec winnen BI Award 2006

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Strijd om BI Awards 2005 breekt los

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Sociale Zaken en MCB Nederland winnen BI-Award 2004

    2 reacties op “Prijs voor BI bij politie Amsterdam”

    1. koen schreef:
      2 oktober 2009 om 11:01

      Cognos8 toch?

      Login om te reageren
    2. vries schreef:
      20 oktober 2009 om 09:14

      Datadetective is toch hun BI tool?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs