Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SAS schoont data netbeheerder Stedin op

13 april 2010 - 13:19ActueelData & AIEnecoSAS
Pim van der Beek
Pim van der Beek

SAS, leverancier van analytische software, helpt Stedin, beheerder van gas- en elektriciteitsnetwerken, met het verbeteren van de datakwaliteit. De gegevens uit het Aansluitingen Register (AR) van de netbeheerder moeten volgens nieuwe regelgeving beschikbaar komen in een Centraal Aansluitingen Register (C-AR) voor netbeheerders en leveranciers. SAS levert software voor het meten, monitoren en rapporteren van de kwaliteit van die gegevens.

Stedin, voorheen Eneco Netbeheer, heeft een database met gegevens van ongeveer vier miljoen aansluitpunten van elektriciteit- en gasnetwerken in de Randstad. Projectleider datakwaliteit-management Norbert Detollenaere: 'Dan zijn er soms duizenden aansluitingen aan te wijzen waarvan de stamgegevens incompleet of onjuist zijn.' Om te zorgen dat de juiste gegevens in de interne systemen en het centrale registratiesysteem komen, is de hulp ingeschakeld van SAS.

Dat bedrijf levert analytische software en programmatuur voor data-integratie en datakwaliteitsbewaking. Daardoor moet gewaarborgd zijn dat de juiste informatie in het systeem komt, maar bijvoorbeeld ook dat de facturatie voor geleverde diensten plaatsvindt op basis van de juiste gegevens. Daarnaast richt de bi-leverancier dashboards in voor de analyse van de processen van de netbeheerder.

Centraal Aansluitingen Register (C-AR)

Sinds de liberalisering van de energiemarkt in 2004 zijn energieleveranciers gesplitst in leveranciers en netbeheerders. Een andere belangrijke aanpassing is het invoeren van het Centraal Aansluitingen Register (C-AR). Voorheen werd de leverancier voor een aansluiting geregistreerd door de betreffende netbeheerder. Om een aansluiting over te zetten naar een andere leverancier moest de nieuwe leverancier een verzoek indienen bij de netbeheerder die  dat verzoek in principe altijd honoreerde

Die situatie is veranderd. Met de komst van het Centraal Aansluitingen Register C-AR worden alle aansluitingen centraal geregistreerd. De netbeheerders leveren de aansluitingspecifieke gegevens en zijn verantwoordelijk voor de juistheid van die data. Leveranciers kunnen rechtstreeks via die database (dus zonder tussenkomst van de netbeheerder) de aansluiting overnemen.

Meer over

Business IntelligenceECMNetwerkbeheerSAS-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    SAS en Accenture beginnen analytics-team

    ActueelGovernance & Privacy

    SAS stuurt met SSM op duurzaamheid

    ActueelSoftware & Development

    SAS biedt integratie met R

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAS richt zich op middelgrote bedrijven

    Computable.nl
    OpinieData & AI

    Datakwaliteit, een doel of een middel?

    Computable.nl
    OpinieData & AI

    Datakwaliteit de bepalende factor?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs