Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle Nederland wordt Benelux-organisatie

22 juni 2005 - 11:04ActueelData & AIJD EdwardsOraclePeoplesoft
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Na de overname van Peoplesoft begin dit jaar is Oracle Nederland veranderd in een organisatie waaronder ook de kantoren in België en Luxemburg vallen. Peoplesoft kende al zo'n organisatievorm, voor Oracle is het nieuw.

“Anderhalve maand geleden zijn we overgegaan van Amsterdam naar het Oracle-pand in De Meern”, zegt Caspar Joustra, die zijn functie van general manager bij Peoplesoft inruilde voor die van vice-president applications Benelux bij Oracle.

 

Van de tweehonderd commerciële Peoplesoftmedewerkers zijn er ongeveer veertig niet meegekomen. “De meeste daarvan zijn met een persoonlijke vertrekregeling weggegaan en in een incidenteel geval via het sociaal plan. Bij Oracle is een soortgelijk aantal werknemers vertrokken”, aldus Joustra. In totaal telt het kantoor in De Meern nu zo'n duizend medewerkers.

 

Daarbij betrof het veelal dubbele functies op ondersteunende afdelingen. De integratie van beide Nederlandse organisaties is voorspoedig gelopen, benadrukt Joustra. “We zijn nu weer op zoek naar nieuwe mensen die onze sales- en consultancyteams komen versterken.”

 

Naast het feit dat Oracle nu een Benelux-organisatie is, is er aan de organisatiestructuur zelf ook het één en ander veranderd. “De industriefocus is leidend”, zegt Joustra. Het bedrijf is opgesplitst in twee verschillende business units, technologie en applicaties. “Daar hebben we heel bewust voor gekozen”, vult Johan Doruiter, general manager Oracle Benelux, aan.

 

Het nieuwe Oracle is nu gestoeld op drie verschillende hoofdindustrieën: public sector, asset intensive en service profit. “Deze drie takken zijn door de hele organisatie doorgevoerd”, zegt Joustra, die aan het hoofd staat van de applicatieverkoopdivisie in de Benelux. “Mijn team verkoopt Oracle 11i, Peoplesoft Enterprise en JD Edwards EnterpriseOne.”

 

Doruiter blijft verantwoordelijk voor Oracle Nederland en nu dus voor de Benelux-organisatie. Daarnaast heeft hij de leiding over de technische business unit, die Oracle-databases, de databasetools en de middleware verkoopt.

 

Achtergebleven in het Peoplesoft-pand in Amsterdam is de global support-organisatie, die ongeveer honderd mensen telt. “Dat team bestaat vooral uit jonge, buitenlandse mensen. Gezien die samenstelling hebben we ervoor gekozen om hen niet van Amsterdam naar De Meern te verhuizen. We zijn bang dat ze dan een andere callcenterbaan in onze hoofdstad zoeken, waardoor we enorm veel expertise zouden verliezen. Zelfs als we een nieuwe huurder vinden voor ons oude pand, zullen we binnen Amsterdam een nieuwe locatie zoeken voor het callcenter.”

Meer over

Business IntelligenceOracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Oracle begint aan integratie Retek

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Oracle en IBM nek-aan-nek in databasemarkt

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Strijd tussen SAP en Oracle laait op

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Project Fusion fuseert software Oracle en Peoplesoft

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Oracle start met stroomlijnen organisatie

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Peoplesoft wordt dochteronderneming Oracle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs