Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

HBO-i richt Raad van Advies op

19 mei 2008 - 09:34ActueelCarrièreGetronicsOrdina
Rian van Heur
Rian van Heur

Het HBO-i richt een Raad van Advies op waarin bedrijven advies geven over de beroepcompetenties van ict'ers over vijf tot tien jaar. Onder andere Ordina en Getronics PinkRoccade nemen plaats in dit overleg.

Het HBO-i, het Nederlandse samenwerkingsverband van ict-opleidingen in het hoger beroepsonderwijs, heeft een Raad van Advies opgericht. De Raad bestaat uit zeven afgevaardigen van grote Nederlandse bedrijven, een afgevaardigde van branchevereniging ICT~Office en het dagelijks bestuur van het HBO-i. De Raad van Advies gaat het HBO-i advies geven over aan welke ict'ers het bedrijfsleven over vijf tot tien jaar behoefte heeft.

"Outsourcing naar India zorgt ervoor dat er andere vaardigheden voor ict'ers nodig zijn. Vooral het coderen en testen vindt plaats in India. De Raad van Advies denkt na over aan welke ict'ers in Nederland behoefte is door outsourcing", zegt Jan Dirk Schagen van het HBO-i. De eerste bijeenkomst was eind april. In de Raad van Advies zitten onder andere de werkgevers Ordina Getronics PinkRoccade, Philips en SAP. Schagen hoopt nog twee bedrijven te vinden die ook zitting gaan nemen in de Raad. "We zoeken nog bedrijven uit de non-profit sector.

Verschillende adviesorganisaties

Het HBO-i heeft verschillende adviesorganisaties. Zo is er de ict-counsil waar HRM-managers van ict-bedrijven bekijken of de profielen van de studenten die van school afkomen nog wel actueel zijn. Het verschil tussen de counsil en de Raad van Advies is dat de Raad van Advies een stap hoger zit, zegt Schagen. "Het gaat over de richting waar de ict naar toe gaat." Daarnaast is er ook nog het directeurenoverleg, waarin de directeuren van de verschillende ict-academies plaatsnemen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    HBO-I
    ActueelCarrière

    HBO-i met alleen meiden op de studiebeurs

    ActueelCarrière

    HBO-i wil jongeren inspireren voor ICT

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Student ontmoet werkgever op carrièrebeurs

    7 reacties op “HBO-i richt Raad van Advies op”

    1. CW schreef:
      19 mei 2008 om 17:31

      Goed initiatief, de outsourcingsmarkt zal steeds sterker gaan groeien. Het aanbod van pas afgestudeerde HBO’ers en academici met ervaring op het gebied van software engineering is met de jaren kariger aan het worden. Outsourcing is het enige alternatief. Sterke adviesvaardigheden en bedrijfseconomische kennis op het gebied van outsourcing worden steeds belangrijker.

      CW

      Login om te reageren
    2. Jeroen schreef:
      19 mei 2008 om 19:44

      CW: Dus omdat er steeds minder software engineers komen moeten we de opleidingen adviseren om ook minder software engineers af te leveren? Dat is een vreemde cirkelredenering.

      Gegeven de omvang van software onderhoud is het niet haalbaar om te denken dat alles via offshoring op te lossen is.

      Login om te reageren
    3. CW schreef:
      19 mei 2008 om 21:24

      Jeroen, waarom een cirkelredenering?

      Het is een feit dat de beschreven council in het artikel, afgevaardigen van het bedrijfsleven dus, gaat meedenken met HBO opleidingen om het curriculum beter af te stemmen op de vraag van het bedrijfsleven. De trend van de afgelopen jaren is dat outsourcing een steeds significantere rol inneemt. Omdat het land niet kan voldoen aan de grote vraag naar software engineers, of omdat deze simpelweg ’te duur’ zijn in verhouding tot lage-loon landen als India, is offshoring de enige uitweg.

      Het gaat niet om het advies dat er minder software engineers afgeleverd moeten worden, het gaat om het advies dat vraag en aanbod beter op elkaar afgestemd moeten worden. Ik zie het als volgt: Als we in Nederland een prominentere rol willen gaan spelen in de IT zullen we ons moeten profileren, het tekort aan engineers werkt die ontwikkeling tegen. Ik zie het dan ook als positieve, professionele ontwikkeling dat de profielen van pas afgestudeerde studenten tegen het licht worden gehouden om zo het onderwijs te verbeteren.

      Login om te reageren
    4. kritisch schreef:
      20 mei 2008 om 08:53

      CW, ik heb je nu een aantal keren horen jubelen over outsourcing. Dat is echter een van de grootste probleem waar de IT-industrie zich in de laatste jaren ingewurmd heeft, en die problemen beginnen nu pas echt zichtbaar te worden. Beter niet over jubelen….

      Login om te reageren
    5. Mijn schreef:
      20 mei 2008 om 09:01

      Waarom zoveel nadruk op de deelname van bedrijven binnen het commerciele netwerk ICT~Office? Opledingen kan je echt beter insturen vanuit de vraagkant, niet vanuit het aanbod van ICT-leveranciers. Worden het weer allemaal op techniek gebaseerde adviezen waar we in Nederland echt niet op zitten te wachten.

      Login om te reageren
    6. CW schreef:
      20 mei 2008 om 13:30

      Mr. ‘Kritisch’,

      Leuk dat dit onderwerp zoveel frustraties losmaakt bij lezers.

      Ook in mijn vorige posts heb ik de moeilijkheden en problemen aangekaart aangaande outsourcing. Ik zie niet in waarom hier niet over gediscusseerd kan worden?

      Het probleem met oursourcing kan niet worden opgelost door oogkleppen op te zetten. Je geeft zelf al aan dat het een heel actueel probleem is. Outsourcing is een heel mooi principe, maar in de praktijk is de uitvoering nog slecht, waarschijnlijk omdat de gemiddelde IT?r hier gewoon niet mee bekend is.

      Managers hebben omgekeerd weer geen know-how van de problemen bij software development. Waarom heb je er dan zo’n probleem mee dat ik hier inderdaad sta te juichen dat deze adviesraad word ingericht om HBO instellingen te adviseren op dit gebied?

      In plaats daarvan, kom zelf eens met wat inhoudelijke stof die ter discussie gesteld kan worden i.p.v. dat kinderlijke haantjesgedrag.

      CW

      Login om te reageren
    7. Kritisch schreef:
      20 mei 2008 om 22:28

      Tja CW, je zegt zelf dat de gemiddelde IT-er gewoon niet weet wat outsourcing is. Het probleem ligt ook niet in de IT, maar in het communiceren van de vraag die met IT ingevuld kan worden. Realiteit is dat veel van de huidige contracten niet goed zijn, en grote problemen opleveren. Dat los je niet op door IT en IT-leveranciers het HBO te laten adviseren. Met een hamer kan je immers ook schroeven een muur in slaan.

      Outsourcing kan dan geweldig zijn, maar het blijft vooreerst een kwestie van elkaar goed verstaan. Zover zijn we nog lang niet, zeker niet over culturen heen. Dus moeten we het hoogstens zeer beperkt en met veel verstand doen.
      Daarnaast vind ik het vreemd dat we over outsourcing discussieren als het om een bericht over een nieuwe IT-adviesgroep voor het HBO gaat. Geef je nu een advies aan die nieuwbakken IT-adviesgroep? Of heb jij die hamer?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs