Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

MySapply onderzoekt markt SAP-consultants

08 april 2009 - 09:25ActueelCarrièreSAP
Kim de Vries
Kim de Vries

Stichting MySapply introduceert de SAP Freelance Markt Monitor. Via deze tweemaandelijkse online enquête wil de online SAP community inzicht creëren in de marktsituatie voor freelance SAP-consultants.

De online community MySapply houdt de ontwikkeling van de vraag naar freelance SAP-consultants bij via een online enquête. De stichting ondervraagt zijn leden tweemaandelijk voor de SAP Freelance Markt Monitor. Deze laat de beschikbaarheid van freelance SAP-consultants zien door de de bezettingsgraad van SAP-consultants op projecten te meten en geeft inzicht in de ontwikkeling van de tarieven.

Recessie

"Het idee voor de monitor is ontstaan vanuit de recesessie. Volgens de algemene berichtgeving worden freelance consultants zwaar getroffen door de crisis. Ons gevoel was echter dat het met de freelance SAP-consultant niet zo slecht ging", vertelt Erwin Dekker, oprichter van MySapply en initiatiefnemer voor de online enquête. "Dit wordt onderbouwd door de eerste resultaten."

Uit de SAP Freelance Markt Monitor blijkt dat 80 procent van de respondenten momenteel op een of meerdere opdrachten werkt. De beloning is voor de overgrote meerderheid (67 procent) gelijk gebleven aan het tarief dat drie maanden geleden gold. Voor vijftien procent van de consultants is dit bedrag gestegen en het tarief voor de overgrote meerderheid gelijk is gebleven ten opzichte van drie maanden geleden.

Tarieven

Dekker: "Hoewel dit nog niet uit de enquête blijkt, merken we de laatste tijd wel dat de tarieven onder druk staan. Sowieso hebben de grote dienstverleners zoals Atos, Logica en Capgemini de tarieven met tien procent verlaagd."

De enquête wordt verstuurd naar de leden van MySapply. Momenteel zijn dit er ruim 250. Aan het eerste  onderzoek hebben zo'n vijftig freelance SAP-consultants meegewerkt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Freelance SAP-consultants verenigen zich online

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Van uurtje-factuurtje naar licenties

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    MySapply hernoemt zich tot YourSapply

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    MySapply koopt collectief accountantsdiensten in

    Apps
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘App-vraag eindgebruiker is uitdaging voor SAP’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    MySapply tekent 500ste SAP-consultant op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs