Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cursus moet manager besluitvaardig maken

28 mei 2009 - 12:28ActueelCarrièreGetronics
Heleen van Roon
Heleen van Roon

Getronics Consulting Educational Services gaat managers leren hoe zij in crisistijd goede beslissingen kunnen nemen. Het is vooral de bedoeling dat zij structuur kunnen aanbrengen in besluitvormingsprocessen. Dat zou cruciaal zijn bij het snel nemen van een verstandig besluit.

De cursus is bedoeld voor managers, consultants of senior professionals die een strategisch besluitvormingsproces willen verbeteren. Leidinggevenden die aan de training willen deelnemen, moeten in elk geval beschikken over de basiskennis van Prince2 en MSP.

De opleiding behandelt de hoofstukken Portfolio, Programme en Project Office en heeft daarom de naam P3O gekregen. 'Het model zorgt voor een integrale aanpak, waardoor het management op basis van overzichtelijke input de juiste keuzes kan maken', zegt trainer Bram de Vuyst. 'Bovendien maakt het model voor de gehele organisatie inzichtelijk hoe het beste kan worden gewerkt en het regelt dat die werkwijze daadwerkelijk wordt ondersteund.'

Kennisoverdracht

Volgens De Vuyst is het tijdens de huidige economische situatie extra belangrijk om goede keuzes te maken. Als voorbeeld noemt hij investeringsvraagstukken, die door managers volgens een vaste structuur beoordeeld zouden moeten worden. De Vuyst: 'Onderlinge afstemming en kennisoverdracht tussen afdelingen en niveaus wordt verbeterd, zonder dat steeds opnieuw het wiel moet worden uitgevonden.'

De lesstof van de tweedaagse cursus sluit aan bij andere methodes voor project- en programmamangement, zoals Itil en MoR. Deelnemers moeten voorafgaand aan de cursus enkele vragen over de lesstof beantwoorden. Tijdens de lessen worden praktijksituaties besproken. De cursus wordt afgesloten met een examen.

Getronics Consulting Educational Services is naar eigen zeggen de eerste Nederlandse geaccrediteerde opleider die de cursus geeft. Het opleidingsonderdeel van Getronics Consulting verzorgt ook andere trainingen waaronder Itil, Prince2 en Togaf.

De volgende P3O-trainingen worden in juni en oktober gegeven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    2 reacties op “Cursus moet manager besluitvaardig maken”

    1. gast schreef:
      28 mei 2009 om 21:45

      Jammer dat de cursus niet “C(ursus)-3PO” heet.

      Login om te reageren
    2. PaVaKe schreef:
      29 mei 2009 om 20:37

      Wellicht dat mijn verwachtingen van managers verkeerd zijn, maar zou het (snel) verstandig kunnen nemen van besluiten niet tot de kerncompetenties van een manager moeten behoren???

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Informatiehuishouding ministeries JenV en AenM gaat vooruit

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    Carrière

    Systeembeheerder blaast rechtszaak Coornhert af

    Carrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    Carrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs